Папа: всі ми повинні бути простими, але відповідно до свого віку
  • Птн, 03/05/2024 - 12:16
В інтерв’ю для часопису італійської залізничної компанії, яка є партнером в організації його зустрічей з дітьми, Папа Франциск поділився думками про те, чого можемо вчитися завдяки контактові з наймолодшими та вказав на нагальну потребу змінювати стилі життя, щоб зберегти наш спільний дім для майбутніх поколінь.

«Наймолодші зберігають ще недоторканне відчуття краси. Ми повинні спостерігати за ними, вислуховувати їх», – наголошує Папа Франциск у інтерв’ю, приуроченому до підготовки відзначення першого Всесвітнього дня дітей, яке відбудеться у Римі в останні суботу та неділю травня. Розмова зі Святішим Отцем, яку провів Роберто Пачіліо, що очолює пресбюро Всесвітнього дня дітей, побачила світ 2 травня 2024 р. на сторінках часопису «La Freccia» італійської залізничної компанії «Trenitalia».

Італійська залізниця є одним із партнерів проведення зустрічі дітей, що відбудеться у Вічному Місті. Протягом багатьох років вона бере участь у різних проектах, пов’язаних із дітьми, доставляючи наймолодших учасників зустрічі з Папою на ватиканську залізничну станцію. Це сталося також і в контексті зустрічі Святішого Отця з дітьми, що відбувалася у Ватикані 6 листопада минулого року. Того дня Папа вразив всіх, прибувши на перон, щоб провести гостей, які поверталися додому. З цього епізоду й розпочинається інтерв’ю.

Виховувати означає супроводжувати

Журналіст зазначив, що всіх вразила картина: Папа перед поїздом, немов дідусь, який проводжає онуків, що повертаються додому… «Виховувати означає супроводжувати найменших до того часу, коли відчують, що можуть далі рухатися самі. Подорож – це метафора життя», – сказав Святіший Отець, підкреслюючи, що завданням дорослих є щоденне піклування про взаємини, вміючи перебувати поруч, але дозволяючи іншому залишатися собою. Відповідаючи на запитання про значення тієї зустрічі, що відбулася на початку листопада, він сказав, що наймолодші зберігають ще непорушене відчуття краси, й коли спостерігатимемо за ними, вислуховуватимемо їх, «вони посилюватимуть чутливість нас, дорослих, і цей обмін може принести справжню надію на зміни».

Змінювати стилі життя з думкою про майбутні покоління

Ділячись думками про те, що дорослим, як зауважив журналіст, «завжди незручно та складно» говорити про мир і пошану до природи, чого можемо вчитися від дітей, Папа сказав, що потрібно «зростати, не втрачаючи простоту». «Простота дитини – це не така ж простота, що молодої людини чи дорослого. Всі ми повинні бути простими, але відповідно до свого віку». Роберто Пачіліо згадав про енцикліку «Laudato si’», запитуючи, чи уряди відреагували на його заклик до піклування про спільний дім. За словами Святішого Отця, не було зроблено достатньо, тому й побачило світ Апостольське напоумлення «Laudate Deum». «Але криза вимагає залучення всіх людей: все суспільство повинно чинити здоровий тиск, адже кожна сім'я повинна думати про те, що на карту поставлено майбутнє їхніх синів і дочок», – підкреслив він.

Розмова завершилася згадкою про фотографії, на яких бачимо теперішнього Папу у вагоні метро і запитанням про важливість користування екологічно чистим громадським транспортом. «Важливо змінити наш спосіб життя, щоб зберегти спільний дім. Як Ви згадали, я завжди любив їздити в громадському транспорті: це спосіб бути серед людей, відчувати їхнє тепло і турботу», – сказав Святіший Отець, додавши, що «це одна зі звичок, якої йому найбільше не вистачає».