Папа закликав вірних Сиро-Малабарської Католицької Церкви триматись єдності з Церквою
  • Птн, 08/12/2023 - 13:51
У відеопосланні до вірних Ернакуламсько-Анґамальської архиєпархії Сиро-Малабарської Католицької Церкви Святіший Отець закликає до церковної єдності, перестерігаючи перед небезпекою перетворитися на секту внаслідок літургійних суперечок.

У четвер, 7 грудня 2023 р., Папа Франциск звернувся за посередництвом відеопослання до вірних і духовенства Ернакуламсько-Анґамальської архиєпархії Сиро-Малабарської Католицької Церкви, закликаючи прийняти компромісне рішення Синоду цієї Церкви, яке стосується відправи Євхаристійного богослужіння, відомого як «Свята Курбана», та затверджене Святим Престолом. Згідно з даним рішенням, Літургію Слова – першу частину Богослужіння та заключну священник має стояти обличчям до людей, а Літургію Жертви – обличчям на схід, дивлячись у бік вівтаря.

Церква – це сопричастя

«Я слідкую за вами вже багато років, знаю віру та апостольську відданість дорогої Сиро-Малабарської Церкви, яка є джерелом радості та гордості для Вселенської Церкви, і саме тому моє серце сьогодні сумує, коли я звертаюся до вас», – зазначає на початку послання Святіший Отець. Він закликає виконати рішення Синоду Сиро-Малабарської Церкви, яке з усіх церковних структур не прийняла тільки Ернакуламсько-Ангамльська архиєпархія. «Це жертви, яких вимагає сопричастя! Церква – це і є сопричастя. Якщо немає сопричастя, то немає Церкви. Це секта», – говорить Папа.

Далі Єпископ Риму зауважує, що дискусія, коли вона не є мирною, породжує насильство. «А серед вас було і є насильство, особливо проти тих, хто хоче залишатися в сопричасті і служити так, як установила ваша Церква. Я теж багато разів закликав вас бути слухняними вашій Церкві. Як може звершуватися Євхаристія, якщо сопричастя розривається, якщо не має пошани до Найсвятіших Тайн, якщо відбуваються сварки і бійки?» – риторично запитує Святіший Отець.

Папа нагадує, що цьогоріч надсилав до архиєпархії свого спеціального посланця в особі архиєпископа Циріла Васіля, який просив покласти край боротьбі, протистоянню та насильству, але зустрівся з агресивним неприйняттям. «Хіба ви не бачите, що таким чином Церква заходить у глухий кут і стільки добрих ініціатив не можуть більше здійснюватися на служінні святому Божому люду, на служінні освяченню Божого люду? Подбайте про те, щоб до Різдва 2023 року ваша архиєпархія смиренно і вірно погодилася наздогнати решту вашої Церкви, поважаючи всі вказівки вашого Синоду», – просить Папа Франциск.

Євхаристія – приклад єдності

Далі Святіший Отець закликає духовенство та вірних бути обережними, щоб диявол не заманив їх у секту, змушуючи компетентну церковну владу констатувати про їхній відхід з Церкви через те, що не перебувають в сопричасті зі своїми пастирями і з Наступником апостола Петра, «покликаним утверджувати всіх братів і сестер у вірі та зберігати їх у церковній єдності». «Тоді з великим болем доведеться приймати відповідні санкції. Я не хочу, щоб до цього дійшло», – ділиться Папа. Він також закликає поминати під час Літургії Главу Церкви – Верховного Архиєпископа, що «завжди було важливим знаком того, що ви визнаєте себе в церковній єдності». «Будь ласка, не продовжуйте ранити Тіло Христове! Більше не відокремлюйте себе від нього! І навіть якщо проти вас були вчинені кривди, великодушно пробачте їх. Нехай Євхаристія буде зразком вашої єдності. Не роздроблюйте Христове Тіло, що є Церквою, щоб не їсти і не пити собі осуд (пор. 1 Кор. 11,29)», – зазначає на завершення Наступник апостола Петра.