Папа: жодна війна не вартує дитячих сліз
  • Пон, 20/11/2023 - 17:27

У Всесвітній день дитини Папа Франциск через соціальну мережу «X» нагадує про страждання дітей, яких торкнулося лихо війни.

«Як же багато дітей позбавлені фундаментального права на життя та на фізичну й ментальну цілісність через війни? Як же багато дітей змушені брати участь чи спостерігати за бойовими діями і носити на собі шрами від цього? Жодна війна не вартує сліз дітей».

Такий пост дев’ятьма мовами в понеділок, 20 листопада 2023 р., з’явився у соціальній мережі «X» на обліковому записі Святішого Отця. Таким чином Папа Франциск приєднався до Всесвітнього дня дитини, який відзначається під егідою ООН як день світового братерства і взаєморозуміння дітей і день підтримки діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей в усьому світі. Саме 20 листопада 1959 року Генеральна Асамблея прийняла Декларацію прав дитини, а 20 листопада 1989 року – Конвенцію про права дитини.

Як зазначається у рапорті організації «Save the Children», сьогодні в усьому світі понад 400 мільйонів дітей живуть у зонах бойових дій, що більш ніж удвічі більше, ніж у середині 1990-х років, і навіть у Європі кількість дітей, що зазнали впливу збройних конфліктів, збільшилася вчетверо за один рік, від 2 до 9 мільйонів, що є наслідком війни в Україні. У глобальному масштабі вплив війн, разом з впливом зміни клімату та наслідками пандемії, безпосередньо загрожують майбутньому майже кожної десятої дитини і ставлять під загрозу доступ 222 мільйонів дітей шкільного віку до освіти. Зростає також недоїдання: згідно з даними організації, щохвилини в світі народжується 33 дитини, що будуть змушені зіткнутися з голодом.