Папа зрікся престолу, а не служіння! – Архиєпископ Мечислав Мокшицький
  • Птн, 08/03/2013 - 20:38

Ще студентом Папського  университету святого Томи Аквінського у Римі Архиєпископ Мечислав Мокшицький кілька разів підходив до кардинала Йосифа Рацінгера на пл. св. Петра, щоб привітатися і попросити благословення. І аж ніяк не сподівався, що через декілька років привітний і скромний професор стане Наступником Петра, а він – його другим секретарем

Я мав можливість ближче познайомитись з Бенедиктом XVI, коли він ще був кардиналом Рацінгером, а я – секретарем Папи Івана Павла ІІ. Щоп’ятниці Папа та кардинал Рацінгер мали офіційні півторагодинні зустрічі, часто Іван Павло ІІ запрошував кардинала Рацінгера на обід як префекта з питань віри, щоб поговорити про проблеми віри, теології, завжди цікавився його думкою щодо енциклік, пастирських листів. Ця співпраця між ними була дуже близькою, сповненою порозуміння і поваги. Папа Іван Павло часто говорив, що він може спати спокійно, бо в ділянці віри має надійну і відповідальну особу. Було видно, що він дуже цінує жертовність кардинала, який відповідально працював, багато писав, прагнув через свої книги приблизити християн до Бога.

Часто після таких зустрічей я відпроваджав кардинала Рацінгера до дверей, але він ніколи не дозволив нести за ним свій старий портфель. Завжди був дуже скромним і делікатним.

І коли його обрали Петром наших часів – він прийняв це покликання з великою покорою і відповідальністю. Щоб там про нього не писали в ЗМІ, він робив не менше за Івана Павла ІІ.

ЗМІ часто порівнювали і протиставляли двох Пап, чи це якось впливало на діяльність Бенедикта XVI?

Насправді Святіший Отець Бенедикт XVI старався продовжувати те, що робив його попередник. Вони обидва були папами Собору. Їх відрізняло те, що Папа Бенедикт XVI був значно старший, аніж Папа Іван Павло ІІ, коли його обрали, але, незважаючи на це, він все одно їздив у міжнародні паломництва, зустрічався з вірними, багато писав.

Спочатку було дуже помітно, що кардинал Рацінгер не готувався стати Папою, здавалося, що він мусить до цього звикнути. С