Папа зустрівся з єпископами, висвяченими останніми роками, також і з України
  • Чтв, 08/09/2022 - 14:42

Ієрархи з’їхалися до Риму на формаційні курси, присвячені служінню єпископа в сучасному світі. Зустріч зі Святішим Отцем відбувалася у формі спілкування.

«Звіщати Євангеліє в епоху, що змінюється та після пандемії: служіння єпископа», – такою є тема цьогорічного вишкільного курсу для нововисвячених єпископів, організований у Ватикані для ієрархів, що перебувають у компетенції Дикастерії в справах єпископів, до яких приєдналися єпископи східного обряду, для яких Дикастерія Східних Церков також проведе також окремий семінар.

Оскільки через пандемію попередніми роками такі курси не проводилися, до цього разу вони відбуваються у два тури. У першому, що тривав від 1 до 8 вересня, взяли участь приблизно 150 єпископів, а в другому, що триватиме від 12 до 19 вересня, братимуть участь приблизно 170 ієрархів.

На початку вересня до Риму прибули також єпископи з України: Єпископ Харківсько-Запорізької дієцезії Павло Гончарук, Єпарх Хмельницький УГКЦ Іван Кулик, єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії Петро Лоза, єпископ-помічник Київсько-Житомирської дієцезії Олександр Язловецький та єпископ Курії Верховного Архиєпископа УГКЦ Степан Сус. Разом з ними були також Єпарх Мельбурнський УГКЦ Микола Бичок та Єпарх Ольштинсько-Ґданський УГКЦ в Польщі Аркадій Трохановський.

Під час курсів розглядалися такі питання як значення синодальної Церкви, управління кризовими ситуаціями, боротьба зі зловживаннями, місце Церкви в постмодерному суспільстві після пандемії, адміністрування дієцезії з канонічної точки зору, праця з медіа, святість єпископа та інші.

У вівторок, 8 вересня, після Святої Меси в базиліці Святого Петра у Ватикані, яку очолив кардинал Марк Уелле, учасники першого туру вишкільного курсу мали зустріч з Папою Франциском. Вона відбувалася у Климентинському залі Апостольського палацу у формі спілкування.

Водночас, приблизно 80 новопризначених єпископів, які служать на теренах, що перебувають у компетенції Дикастерії в справах євангелізації, також з’їхалися на відповідні курси, організовані цим відомством. Вони відбуваються від 5 до 17 вересня і також завершаються Святою Месою в базиліці Святого Петра та аудієнцією в Папи Франциска.


Паломництво Святими місцями