Папа зустрівся з працівниками Римської Курії
  • Суб, 21/12/2013 - 16:45

Сьогодні, 21 грудня 2013 року, в Апостольському палаці у Ватикані, Святіший Отець Франциск прийняв на аудієнції членів Колегії Кардиналів, Керівників та працівників Римської Курії та різних відомств Ватикану. Звертаючись до присутніх, Папа зазначив, що, дякуючи Господеві «знову маємо нагоду пройти шлях Адвенту» і наблизитись до празника Різдва Христового, яке святкуватимемо вже за кілька днів. Цей передріздвяний час виділяється насиченішим кліматом духовності, приємних спогадів та почуттів, а також літургічних і нелітургійних символів, таких, як от вертеп, та інше. Саме в такій передсвятковій атмосфері і відбувається традиційна зустріч Святішого Отця із найближчими співробітниками, які щоденно трудяться для Церкви.

«Дозвольте мені привітати в окремий спосіб архиєпископа П’єтро Пароліна, який віднедавна розпочав своє служіння у Державному Секретаріаті і потребує наших молитов», – мовив Папа. Далі він зазначив, що «в той час, як наші серця наповнені вдячністю до Господа», Який настільки нас полюбив, що дарував нам Свого Єдинородного Сина, було б добре дати місце також і для вдячності одні до одних. «У це моє перше Різдво як Єпископа Риму, відчуваю потребу сказати вам, усім – як спільноті та кожному зокрема – велике “спасибі”. Дякую вам за ваше щоденне служіння», – промовив Святіший Отець, окремо висловлюючи присутнім вдячність за старанність у праці, креативність, вміння співпрацювати, взаємну повагу і, зокрема, за професійність у служінні Господеві у Вселенській Церкві. А також, в особливий спосіб Папа подякував тим, які закінчують своє служіння у Римській Курії і йдуть на пенсію, за їхню відданість і компетентність. Він пригадав, що єпископи та священики ніколи не йдуть на пенсію, лише залишають робочі кабінети, щоб присвятити більше часу молитві та дбанню про душі, розпочинаючи від власної.

Єпископ Риму пригадав, що професійність у діяльності – це компетентність, навчання, поновлення знань. «Це є головною вимогою для того, щоб працювати у Римській Курії. Очевидно, що професійність формується і, частково, навіть здобувається; але думаю, що саме з причини, що вона формується і здобувається, то вже від початку мусить існувати добра основа», – наголосив Святіший Отець, додавши, що коли немає професійності, то помаленьку сходиться до посередності.

Він також вказав і на другу характеристику праці в Римській Курії, якою є служіння: служіння Папі та єпископам, Вселенській Церкві та окремим Церквам. Він наголосив, що особливістю Римської Курії є те, що у ній особливим чином відчувається цей подвійний вимір Церкви: Вселенський і Помісний, і взаємне проникнення цих двох церковних вимірів. Коли немає того духу служіння окремим Церквам, тоді Курія перетворюється в бюрократичну слідчу інституцію, яка лише перевіряє та не дає Святому Духові діяти і Божому людові рости.

До двох вищезгаданих якостей, професійності та служіння, Папа додав також і третю – святість життя. «Ми добре знаємо, що це – найважливіша якість у ієрархії цінностей. І, справді, вона є також і в основі якості праці, служіння», – підкреслив Вселенський Архиєрей, пригадуючи присутнім, що святість – це життя, занурене у Святому Дусі, відкритість серця на Господа Бога, постійна молитва, глибока покора, братня любов стосовно колег, але також і апостолят, скромне, вірне душпастирське служіння в безпосередньому контакті з Божим людом. «Святість у Курії – це також спротив сумління щодо пліток», – наголосив Папа Франциск, закликаючи ним користуватися, щоб захиститися від того “неписаного закону” нашого середовища, яким є пліткування. «Плітки завдають шкоди якості осіб, праці та оточенню», – підкреслив він.

А на закінчення Святіший Отець закликав усіх, зокрема, в цей передріздвяний час, плекати почуття єдності, беручи за приклад Святого Йосифа, Обручника Пресвятої Богородиці, який був тихою опорою Пресвятої Діви Марії та Ісуса. Папа подякував усім за молитовну підтримку, зазначаючи, що він її дуже відчуває, та попросив і далі за нього молитись, запевняючи присутніх також і у своїх молитвах та благословенні. «Щасливого вам Різдва!» – закінчив своє слово до Керівників та усіх працівників Римської Курії Святіший Отець.

Текст із сторінки сайту Радіо Ватикану