Парафіяни каплиці на вулиці Героїв Небесної сотні у Києві відсвяткували свій храмовий празник
  • Пон, 26/11/2018 - 10:04

Цими днями ми вкотре пригадуємо, що Герої Небесної сотні пролили свою кров, принесли в жертву своє життя для того, аби українська земля стала простором свободи і гідності для кожного з нас.

На цьому наголосив Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, під час своєї проповіді до вірних у неділю, 25 листопада 2018 року, у Києві, у церкві Архистратига Михаїла та Новомучеників Українського народу, що на вулиці Героїв Небесної сотні (колишня Інститутська), яка відзначає храмовий празник.

На Літургію завітали: о. Богдан Прах, ректор Українського католицького університету, о. Петро Жук, ректор Київської Трьохсвятительської духовної семінарії УГКЦ, родичі Героїв Небесної сотні, семінаристи, а також віряни.

За словами Предстоятеля, Господь є джерелом життя і нашого достатку. У Ньому ми можемо знайти спокій та радість для душі. Однак у житті певні випробування можуть бути покликом до Творця.

Крім того, цього дня ми дізнаємося зі сторінок Євангелія притчу про безумного багача, у якого все є, але він не знає мети, ціни та походження всього того, що є у його руках. Адже жити на землі без Бога є знаком безумства і небезпекою втрати.

“Слухаючи Слово Боже про землю, про пролиту кров, про джерело життя і його мету ми ці слова по-особливому чуємо (слухаємо) тут, на цьому місці, де ми сьогодні молимося. Ця маленька церква, яка є історичним продовженням молитовного намету Майдану, збудована на особливій землі, на якій пролита кров Героїв Небесної сотні. Для нас християн та українців ця земля, на якій ми стоїмо, теж має набагато глибше значення, аніж якесь юридичне, географічне чи інше, бо земля — місце особливого спілкування людини з Богом. Тут ми чуємо голос нашого Бога, який кличе нас до гідності та свободи. Тут ми розуміємо, що все те, що ми маємо, а також й те, ким ми є має якусь вищу мету і вічне призначення. Пролита кров наших Героїв сьогодні перетворюється на голос”, - наголосив духовний лідер греко-католиків.

На його думку, голос Героїв Небесної сотні стає голосом Божим, який викриває безумство кожної людини, яка думає, що може усунути Бога із свого особистого життя: “Господь через голос Героїв Небесної сотні промовляє до нас, що Майдан і вся Україна є простором спілкування та молитви людини з Ним”.

Слід зауважити, що Блаженніший Святослав привітав усіх з храмовим празником. “Кожного року, коли Україна відзначає чергову річницю Революцію гідності, ця церква святкує свій храмовий празник. Ми хотіли по-особливому оцінити цей храм і доручили його духовній опіці нашій семінарії в Києві. Чому? Бо ми вважаємо, що ця земля - місце простору виховання майбутніх поколінь наших священиків”, - переконаний Глава УГКЦ.

Він вважає, що справжнім священиком можна стати лише тоді, коли той зрозуміє, що його життя, його священиче служіння — це є жертва.

“Ми знаємо, що зараз це місце переживатиме певні перетворення. Адже починає реалізовуватися окремий задум для того, щоб на цьому просторі гідності та свободи збудувати меморіал Героїв Небесної сотні. Проте надзвичайно важливо, щоб цей меморіал не заглушив голосу їхньої крові. Цікаво, що з усіх елементів меморіалу, народ першим спорудив цю каплицю. Ми дуже сподіваємося, що цей проект не заглушить, а підсилить голос крові наших Героїв. Щоб кожна людина, яка буде сюди приходити, могла не лише оглядати якісь нові споруди, а зможе почути голос Всевишнього, який кличе Україну до гідності та свободи”, - підкреслив проповідник, наголошуючи, що храм має стати центральним елементом майбутнього меморіалу.

Він висловив слова глибокої вдячності усім, які доклали зусиль для того, щоб голос Божий був почутий і ми зрозуміли, на якій землі ми перебуваємо...

“Сьогодні ми святкуємо пам’ять святого священномученика Йосафата — мученика за єдність Церкви. Кожен мученик, який проливає свою кров, - є свідком, що джерелом і метою життя є Всевишній. Проливаючи свою кров, він свідчить про те, що існує життя після смерті. Проливаючи свою кров, ідучи на муки та на жертви власного життя, він засвідчує світові, що Господь є альфою і омегою, джерелом і метою його життя”, - запевнив Глава Церкви.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць