Патріарх Кирил розповів, як він відстоював мелодію гімну СРСР для Росії та про позитиви совєтського періоду
  • Втр, 13/01/2015 - 12:13

Предстоятель РПЦ Патріарх Кирил у Різдвяному інтерв'ю Дмитру Кисельову на телеканалі «Росія-1» повідомив про те, що саме він запропонував зберегти для гімну Російської Федерації мелодію гімну СРСР, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Рortal-credo.ru.

«Я згадую дискусію щодо нашого гімну, музики гімну. Мене запросили на канал "Росія", було таке, як тепер кажуть, ток-шоу, я ще в той час був митрополитом, відвідував такого роду заходи, я сказав наступне: "У нас є герб - двоголовий орел, він з тієї самої середньовічної Русі, це символ Візантії. У нас є триколор –це Російська Імперія. У нас повинен бути радянський період - давайте залишимо музику. І у нас повинна бути нова Росія - давайте візьмемо сучасні слова". На цьому дискусія закінчилася. Я глибоко переконаний, що сукупність наших символів чудово відображає ідею того, що ми повинні взяти з історії, щоб не зруйнувати єдину тканину історичного процесу, поза яким не може формуватися ні особистість, ні суспільство, ні держава», – сказав Патріарх Кирил (Гундяєв) в різдвяному інтерв'ю 7 січня.

Предстоятель РПЦ так охарактеризував радянський період в Росії: «А радянський період? Так, звичайно, і табори, і колективізація, що супроводжувалася кров'ю, і індустріалізація за допомогою ГУЛАГу, а хіба не було ентузіазму, хіба не було солідарності? А хіба не було освоєння цілини? А хіба не було комсомольських молодіжних загонів? А хіба не було багато чого іншого, про що сьогодні зітхають люди, скажімо, старшого і середньо-старшого віку? Солідарність ».

Намагаючись об'єднати різні періоди історії Росії в "єдину тканину історичного процесу", Патріарх Кирил заявив: «Ось я і запропонував прості слова: віра - Давня Русь; державність - Російська Імперія; справедливість - революція; солідарність - радянський час; і гідність - нова Росія ».

Державний гімн СРСР, музика якого збігається з музикою сьогоднішнього російського гімну, був офіційно введений в дію 1 січня 1944 року. Музику для гімну вибирав особисто Йосип Сталін, який зупинив свій вибір на пісні «Гімн партії більшовиків», написаної Олександром Александровим в 1939 році, повідомляє Вікіпедія.

22 грудня 2014 Патріарх Кирил нагородив орденом Сергія Радонезького II ступеня Дмитра Кисельова, якому через два тижні дав своє Різдвяне інтерв'ю 2015 року.

Нагадаємо, минулого року генерал КДБ Олег Калугін розповів про співпрацю єрархів і Патріархів РПЦ з органами держбезпеки СРСР, назвавши Алексія II «колишнім приятелем», а Кирила «старим другом гебешним».


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць