Під час Дня молоді у Хмельницькому молилися про визволення
  • Пон, 25/08/2014 - 20:09

На з’їзд приїхало близько 500 молодих католиків з Хмельницької та Вінницької областей. Протягом двох днів молодь разом молилась, брала участь у Євхаристії, слухала конференції, працювала у малих групах та поклонялась Христу в адорації Пресвятих Дарів.
 

Зустріч розпочалася з символічного збирання України. Хлопці і дівчата по черзі приносили клаптики мапи з зображенням областей країни, з яких разом склалася Україна. А святим покровителем цьогорічного Дня молоді був св. Шарбель, маронітський святий з Лівану. Реліквіарій у вигляді ліванського кедру з його мощами протягом усієї зустрічі знаходився на пресвітеріумі, біля мапи України.

На відміну від попередніх Днів молоді у Хмельницькому, цього разу не було вечірніх концертів і танців, не було флешмобів і веселощів, а сам з’їзд мав більш молитовний і зосереджувальний характер. До того ж тривав він лише півтора дні, а не два-три, як у попередні роки. За словами організатора зустрічі, о. Анатолія Білоуса, таким чином вони хотіли проявити солідарність з ситуацією в Україні. Головний акцент цього року був зроблений на молитву, і як наголошують організатори, це те, що найбільше зараз потребує наша держава.

«Сьогодні є багато фальші і брехні — по телевізору, в інтернеті, а навіть і у спілкуванні між людьми. Ми хочемо цьорогічною темою з’їзду нагадати, що остаточною правдою є Сам Бог. Під час конференцій розповідається про те, як людина має співпрацювати з цією правдою, де її шукати, як має стати у правді. Зараз часто шукають правду і різних суспільних процесах, натомість ми кажемо, що кожен має почати від себе», — зазначив о. Анатолій.

Тема цьогорічного З’їзду розкривалась зокрема у конференціях, які проводили о. Володимир Волковинський, єпископ Радослав Змітровіч та о. Анатолій Білоус. Теми конференцій торкались безпосередньо життя молодої людини та її участі у житті Церви, а саме її ставлення і приймання правди у своєму житті.

Порівнюючи людину до комп’ютера, а первородний гріх – до віруса, о.Володимир Волковинський у першій конференції наголосив, що Ісус Христос своїм відкупленням приніс людству антивірус. «Але того, що ми маємо флешку з антивірусом ще недостатньо. Ми маємо її підключити та інсталювати, — наголосив священик. — Бог має антивірус на будь-який гріх, тільки б ти хотів його прийняти!».

Владика Радослав на конференції розповідав про християнське ставлення до сексуальності людини: «Людська сексуальність сама по собі не є чимось поганим, вона стає гріхом, коли людина використовує іншу людину без любові. А справжня любов благословляється Богом через Таїнство подружжя. Справжня любов це щось прекрасне, це те що несе щастя і задоволення,  а не зранення і гріх.» Єпископ також застеріг молодь від того, щоб плутати любов з приємністю: «Любити — це в першу чергу означає — любити особу, а не тіло. Любов не використовує іншого для отримання приємності. Любов — це дарування себе», — нагадав владика Радослав.

Отець Анатолій Білоус під час третьої конференції на прикладі притчі про блудного сина говорив про деякі проблеми у стосунках батьків і дітей. «Всі діти в певний період свого життя хочуть незалежності від батьків, хочуть бути самостійними.  Проте батьківську любов починають цінувати лише коли втрачають її». О Анатолій також виокремив дві помилки батьків, які оминув отець з притчі. Перша помилка полягає у тому, щоб занадто оберігати дитину, і тим самим не давати їй можливість отримати досвід, хай навіть і через помилки. А друга — відкидати дитину, якщо вона наробить занадто багато помилок і знеславить сім’ю. «Бог, як бачимо на прикладі отця у цій притчі, не робить цих помилок. Він дає можливість синові реалізувати свою волю, згрішити, але завжди готовий прийняти сина назад».

Центральними подіями обох днів з’їзду були Меси. Першого дня урочисту Службу Божу відправляв єпископ Кам’янець-Подільської дієцезії Леон Дубравський разом з єпископом-помічником Радославом Змітровічем та  зі священиками, що приїхали на зустріч.

Владика Радослав під час проповіді зазначив: «Бог говорить нам, що ми можемо отримати розуміння того, що відбувається в світі, в країні, в сім’ї, але для цього треба багато молитись і слухати. Сьогодні світу бракує надії на краще, бракує віри у те, що можна змінити щось. Ви, дорога молоде, маєте показувати усім, що це все можливо. Адже християнство врятувало світ, і рятує його щомиті. Ось це і є ваше завдання — врятувати цей світ».

Під час традиційної сценки, яку підготувала молодь Хмельницького, на окремих прикладах з християнської історії було показане змагання правди з брехнею, добра зі злом, в якому остаточна перемога завжди залишалася за правдою і добром. Княгиня Ольга, мученики Омелян Ковч і Єжи Попелушко та герої Небесної сотні пройшли перед глядачами як свідки правди, що визволяє.

Родзинкою цьогорічного з’їзду була Хресна дорога з факелами вулицями вечірнього Хмельницького, яку очолив владика Леон. Хрест від стояння до стояння несли по черзі священики, монахи, дівчата та хлопці. Кожен присутній на Хресній дорозі тримав у руках свічку на знак своєї співучасті та молитви. Перед Хресною дорогою молодь писала на окремих папірцях гріхи – свої особисті і гріхи суспільства. Ці папірці були прибиті до хреста, а на березі річки, де закінчилася Хресна дорога, ці гріхи були спалені і пущені на воду.

Багато випадкових перехожих також долучалися до Хресної дороги, навіть якщо не до кінця розуміли, що відбувається. «Це від католицького храму йде процесія. Вони моляться за мир в Україні. І подивись — сама молодь. Які молодці!», — розмовляли між собою дві жінки, спостерігаючи за процесію.

У програмі другого дня була Утреня та урочиста Меса, якою закривався ХІV дієцезіальний День молоді у Хмельницькому. Єпископ Леон Дубравський у своїй проповіді під час Меси зауважив, що радий бачити стільки молоді на з’їзді в такий важкий для країни час. «Наша Цервка дає нам багато можливостей зрозуміти правду і розповідати про неї іншим. Основними знаряддями, якими Церква промовляє до нас, є її таїнства. Адже саме через таїнства ми можемо осягнути  і зрозуміти правду життя. Звертаюсь до вас, тут присутніх молодих людей, з закликом берегти таїнства і не нехтувати ними».

Також на закінчення Дня молоді Владика Леон підписав образки матері Божої Летичівської, які передадуть солдатам з зону АТО. В той час на чотирьох прапорах України молоді люди писали подяки і побажання солдатам.  Ці прапори також поїдуть на Схід України, як символ вдячності від молоді.

«Мені сподобалися конференції, почула на них багато цікавого. Були дуже актуальні теми — про дошлюбну чистоту, про всі ті спокуси, що має сучасна людина, — поділилася враженнями Тетяна Охремчук з Шепетівки. — Бог до мене промовляє через священиків, і на цих конференціях я почула відповіді на деякі свої проблеми».

«Цьогоріч День Молоді значно відрізняється від попередніх,— розповів CREDO Олександр Шурман з м.Хмільника, – адже  Україна переживає час, який потребує молитви, особливо молитви молодих людей, бо  ми є її майбутнє  і саме ми маємо будувати нашу країну разом з Богом. Думаю, це правильно, що немає цього року ні концертів, ні танців.»

«Я їхав до Бога, а розважитися можу і вдома. В країні йде війна, щодня гинуть десятки людей, і для веселощів зараз — не найкращий час», — прокоментував молитовний характер цьогорічної зустрічі Богдан Шевченко, який приїхав аж з Мукачево.
«Я вперше на Дні молоді. І я дуже вражена конференціями, які виголошувались сьогодні до нас. Конференції були настільки цікавими і змістовними, що хотілось, щоб вони тривали довше», — поділилась своїми враженнями Ірина Артковська з м.Дунаївці.

Джерело: credo-ua.org