Під час круглого столу «Завдання, які стоять перед католицькими ЗМІ в Україні» говорили про проблему інтерактивності ЗМІ
  • Втр, 16/12/2014 - 21:27

Сьогодні завданням Церкви є бути відкритими на людей, які хочуть бути в діалозі через різні засоби масової інформації – говорили під час круглого столу «Завдання, які стоять перед католицькими ЗМІ в Україні».

Сьогодні важливе завданням є те, щоби у соцмережах були єпископи. Бути там, де є люди, - сказав директор КМЦ о.Дієго Саєз.

«В інтернеті живуть поранені люди»,  - сказав о. Дієго Саєз.

Важливим також є питання інтерактивності сторінок у різних дієцезіях, щоб люди могли коментувати матеріали на сайтах та в соціальних мережах. У деяких дієцезіях немає для людей такої можливості, - зазначили відповідальні за медіа.

Керівник CREDO о.Микола Мишовський розповів, що на його ресурсі люди активно залишають коментарі. Проте зазначив, що багато християн все ще соромляться заявляти свою позицію і підписуватися в коментарях під матеріалами в християнському виданні.

«Коли ми на сайті забрали можливість анонімних коментарів, а поставили вимогу, щоб люди могли коментувати лише через Фейсбук, кількість коментарів впала на 80%. Люди не хочуть відповідати за свої слова», - зазначив о. Микола Мишовський.

О. Сергій Панченко ОМІ, відповідальний за трансляції з Ватикану на EWTN-Україна, наголосив на важливості молитви за ЗМІ та важливі справи суспільства.

«У Києві є акція, щоб поставити на місці пам’ятника Леніну статую Матері Божої. І це також наші завдання для медіа підтримати це. Так само багато кожен з нас робить, але на молитву немає часу. А Папа Йоан Павло ІІ казав, що багато речей здійснюється на адорації Господа», - сказав о. Сергій Панченко ОМІ.

Єпископ Віталій Скомаровський зазначив, що сьогодні існує також потреба наукового підходу до справ, пов’язаних із католицькими медіа. «Мені бракує соціальних досліджень на тему католицьких медіа», - зазначив єпископ Віталій.

«Ми живемо в умовах інформаційної війни. Ніколи такого не було. Ніколи ми такого не переживали. Ми пам’ятаємо в радянські часи, якщо люди, які хотіли знати правду, брали інформацію з різних джерел, щоб мати її для обговорення на кухні. Але зараз не роблять чомусь цього.

Ми не можемо ставити щось за межі правди. Спокуса маніпулювати людьми є дуже великою. Після революції гідності я побачив, що наші ЗМІ не готові говорити правду навіть, коли заплатили таку гірку ціну. Щоб засоби масової інформації були безпечними, щоб там не було ні брехні, ні маніпуляції. Християнська правда – це правда, яка говориться з любов’ю. Папа Франциск у своїй енцикліці каже, що це є щось одне, бо той, хто не любить, цієї правди не може знати. Якщо ми представляємо когось, ми повинні мати повагу. Навіть до тих людей, про яких висвітлюємо щось негативне.

Наступне – питання розбитості різних медіа ініціатив, які виникли у різних куточках України.

Ще одне важливе завдання – формація вірних у вмінні вживати цей медіа-ресурс. Можливо, варто запровадити це в катехетичному курсі. Щоб в катехезі для молодих людей було навчання про здатність правильно використовувати засоби масової інформації», - сказав єпископ.