Польща: Хода трьох царів з Україною в серці
  • Суб, 07/01/2023 - 13:26
До традиційної різдвяної маніфестації, що відбулася в містах і селах Польщі, приєдналися численні біженці з України.

Урочистість Богоявлення Господнього, що відзначається 6 січня, коли Церква латинського обряду згадує подію поклоніння волхвів, що є явленням Божого Сина всім народам, у Польщі є вихідним днем. Вже 15 років поспіль у цій країні в цей день організовуються колоритні процесії, що мають назву «Хода Трьох Царів». У заходах 2023 року взяли участь 1,5 мільйона людей, що є рекордом. Серед них були численні біженці з України.

Учасників ходи під час молитви «Ангел Господній» привітав Папа Франциск, мовивши: «Мої думки линуть також до “Ходи Трьох Царів”, яка сьогодні відбувається в багатьох містах і селах Польщі».

До численних українців, що зібралися у Варшаві, українською мовою звернувся Варшавський єпископ-помічник Міхал Яноха: «Бажаємо вам і вашій Батьківщині миру, сильнішого за війну. Бажаємо вам і вашій Батьківщині надії, сильнішої за смерть. Слава Україні», – сказав він. Характерною ознакою цьогорічної ходи, що відбувалася під гаслом «Нехай веде нас зоря», було те, що колядки співали не лише польською, а й українською мовою.

«Цього року в Польщі відбулося 753 Ходи Трьох Царів, а також кілька десятків у інших країнах, зокрема у Німеччині, Великій Британії, Франції, Камеруні, Руанді та Замбії. Щороку хода збирає майже 2 мільйони людей – мільйон на вулицях і ще мільйон перед телевізорами», – сказав Пьотр Гертіх, голова ради Фонду «Хода Трьох Царів».


Паломництво Святими місцями