Порушуючи закон, Парламент проголосував за резонансні зміни до трудового кодексу
  • Чтв, 12/11/2015 - 17:04

Парламентарі з 9-ї спроби проголосували за доповнення поняттями “сексуальна орієнтація” та “гендерна ідентичність” переліку заборон дискримінації у трудових відносинах, що відбулося з грубими порушеннями регламентних процедур.

Попри те, що напередодні законопроект № 3442 вже було відхилено згідно Регламенту Верховної Ради, за наполяганням голови Верховної Ради Володимира Гройсмана 12 листопада 2015 року відбувся його повторний розгляд, повідомляє Інститут релігійної свободи.

З третьої спроби голові ВР вдалося зібрати голоси для повернення до розгляду та прийняття рішення щодо цих поправок. Однак подальші чотири поспіль голосування за законопроект № 3442 в цілому як закон були безуспішні, що відповідно до статті 107 Закону України «Про Регламент Верховної Ради України» свідчить про факт відхилення та зняття з розгляду цієї законодавчої ініціативи.

 
 
Незважаючи на це, після півгодинної перерви для консультацій з лідерами фракцій, спікер ВР зажадав від депутатів розгляду цих поправок вже втретє. І одразу, після позитивного голосування за це, поставив законопроект № 3442 ще раз на розгляд у цілому як закон.

За таке рішення проголосували 234 народних депутата, проти були – 42, утрималися – 18, не голосували – 39.

Порушуючи Регламент ВР, за законопроект № 3442 проголосували: 108 депутатів з 139 від фракції Блоку Петра Порошенка, 65 з 81 від партії «Народний фронт», 15 з 26 від Об’єднання «Самопоміч», 14 з 19 від ВО «Батьківщина», 14 з 50 позафракційних депутатів, 9 з 23 від групи партії «Відродження», 8 з 20 від групи «Воля народу»,  1 з 21 від фракції Радикальної партії О.Ляшка, 0 з 43 від партії «Опозиційний блок».

Окрім згаданих порушень, розгляд законопроекту відбувався без жодного обговорення, без розгляду альтернативного законопроекту № 3442-1 з компромісними формулюваннями, без доопрацювання пропонованих змін під час підготовки до другого читання, з кількаразовими голосуваннями за одне і те саме питання.

До того ж законопроект № 3442 не містить жодних застережень щодо можливості церквам і релігійним організаціям відмовляти у працевлаштуванні особам нетрадиційної сексуальної орієнтації через те, що їх спосіб життя не відповідає наявним для релігійних інституцій моральним вимогам.

Ігноруючи цілий комплекс порушень закону під час голосування по цьому резонансному питанню, європейські дипломати вже висловили українським депутатам привітання. Натомість, на зловживання Регламентом ВР відреагували деякі громадські активісти, а також Церкви і релігійні організації.

У зверненнях до Верховної Ради релігійні діячі заявили, що на фоні існуючого антидискримінаційного законодавства наполегливе доповнення трудового кодексу поняттями “сексуальна орієнтація” та “гендерна ідентичність” може сприйматися як “один із перших кроків до легалізації в Україні так званих одностатевих шлюбів (реєстрації одностатевих партнерств)”, що є неприпустимим і згубним для суспільства.

На переконання Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, проголосовані поправки “слугують приводом для розпалювання ворожнечі всередині суспільства, сприяють спробам розколоти його та дискредитувати європейські очікування громадян України”.  

Варто зауважити, що безвізовий режим між ЄС та Україною, заради якого керівництво держави просувало згадані поправки, у підсумку може гірко розчарувати його прихильників.

Як зазначив керівник аналітичного центру «Третій сектор» Андрій Золотарьов, при перетині кордону з Європейським Союзом від українців вимагатимуть ті ж документи, які потрібні для отримання візи. Зокрема, буде потрібен доказ платоспроможності.

Проте у такому випадку відмова у в'їзді в Шенгенську зону буде вже не в київському візовому центрі, а безпосередньо в аеропорту Парижа чи Берліна. Тобто, на відміну від отриманої візи, умови безвізового режиму не гарантуватимуть позитивного рішення під час проходження паспортного контролю в країні ЄС.

 

Як повідомляв ІРС, напередодні Верховна Рада не підтримала розширення статті про заборону дискримінації в проекті нового Трудового кодексу, підтриманого у першому читанні на заміну чинному Кодексу законів про працю. Тож, чи потрапить проголосована 12 листопада норма до нового кодексу, депутати мають вирішити під час підготовки законопроекту № 1658 до другого читання та під час голосування за нього в цілому як закон, що має відбутися не раніше, ніж за три тижні.