Празник і проща до Корсівської Богородиці: До перемоги з Богородицею!
  • Суб, 13/09/2014 - 02:34

14 вересня 2014 р. в селі Корсів Бродівського району, Львівської області, відбудеться святкування на честь чудотворної ікони Пресвятої Богородиці.

Парафія св. Івана Христетеля (с. Золочівка, Золочівський р-н, Львівська область) запрошує всіх бажаючих до п’ятої пішої прощі, яка розпочнеться 14 вересня о 5.30 год. з м. Золочева відправлятиметься автобус із прочанами до Бродів для участі в пішій прощі, яка рушає о 06.30 год. від храму св. Юрія міста Броди. 

За довідками тел. +380 96 95 60 766.

Намірення прощі: Перемога Українського народу.

Розклад Богослужінь у Корсові на 14 вересня цього року:
10.00 год.- Утреня.
11.00 год.- Освячення води.
12.00 год.- Зустріч прочан. Молебень до Богородиці.
12.30 год.- Свята Літургія. Молитви за Батьківщину і наш народ. Молитви за оздоровлення. Спільна молитва для отримання повного відпусту.

Історія Корсівської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці.

Серед численних чудотворних місць, які вибрала Пресвята Діва Марія на нашій землі є село Корсів, на межі Галичини і Волині. Найбільшим скарбом села є чудотворна ікона Матері Божої.

Про давню історію ікони дізнаємося із народних переказів і записів метричних книг та низки історичних джерел. Цю реліквію в часи переслідування Святої Унії царським режимом принесли з Почаєва до Корсова у 1831р. два брати Гайворони, василіяни, і залишили її на зберігання своїм родичам. Через деякий час ікона відзначилася численними чудами. Тому побожні власники передали її до сільської церкви, де реліквію з великими почестями помістили над головним престолом.

Серед 50 офіційно зареєстрованих у книзі - літописі найважливіших чуд, найбільше приділено уваги події 1831 року. Того року у краю панувала епідемія холери. У згаданому літописі читаємо: "Парох церкви о.Петро Лотоцький разом із парафіянами, які ще залишилися в живих, звернувся в щирих молитовних благаннях до Пресвятої Богородиці відвернути від села страшну пошесть холери. Це було в день Покрови Пресвятої Богородиці. До церкви на Святу Літургію, на молитву до Пр. Богородиці прийшли всі ,що залишились здорові, в хатах залишились тільки хворі. Після торжественної Літургії сталося чудо. Холера відступила. Навіть ті,що були хворі, навіть ті,що вже не сподівалися вижити, виздоровіли..." Підтвердженням зцілення було вилете із золота серце із датою 1832р., яке знаходилося на оксамитовому полотні під іконою. Поряд були ще понад 70 срібних і золотих дарів-вот, свідчення інших оздоровлень. Ці дари зникли під час переходу церкви в лоно УГКЦ у 1991р.

Папа Римський Пій ХІ своєю Грамотою від 11 листопада 1924р. на основі матеріалів Духовно-світської комісії, скерованої до Корсова за дорученням Митрополита Андрея Шептицького, надав церкві Апостола і євангелиста Луки право спеціального відпусту - у день Покрови Пресвятої Богородиці 14 жовтня. Сьогодні, за дозволом церковної влади, цей відпуст відбувається на свято Положення чесного пояса Пресвятої Богородиці 13 вересня. Переноситься на ближчу неділю до 13 вересня.

Чимало людей і в теперішньому часі, які відбувають прощу до чудотворної ікони Богородиці у Корсові, оздоровлення як для душі так і тіла.

 


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць