Представник РПЦ: Греко-католики заважають у діалозі з Ватиканом
  • Пон, 31/03/2014 - 15:06

Під час програми «Церква і світ» голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків РПЦ митрополит Волоколамський Іларіон знову повторив, що РПЦ заважають греко-католики. Також він засудив участь священиків у протестах на Майдані.

На думку представника РПЦ, Церкви повинні були залишатися нейтральними. Проте, за його словами, вони «не просто ратували за так звану євроінтеграцію, але навіть закликали до того, щоб західні країни більш активно втручалися в ситуацію на Україні». «Справа дійшла до того, що архієпископ Святослав Шевчук разом з лжепатріархом Філаретом ( Денисенко ) поїхав в США, ходив по кабінетах Державного департаменту і просив про втручання США в українські справи», — обурювався православний ієрарх.

Про те, що православні хотіли би, аби греко-католиків не існувало, митрополит Іларіон заявляв не раз. Повторив голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків РПЦ цю тезу знову: «З точки зору Рима уніати повинні служити мостом між Сходом і Заходом. Власне так цей проект і був задуманий. Але цей спецпроект Католицької Церкви завжди сприймався православними вкрай негативно, тому що, по суті справи, уніати – це люди, які носять православний одяг, дотримуються православних обрядів, але при цьому є католиками. Цей своєрідний статус дає певний простір для маневру як самим греко -католикам, так і Ватикану. Наприклад, мені доводилося розмовляти з ватиканськими високопоставленими чиновниками щодо тієї позиції греко-католиків, про яку я сказав. Я запитав : як це взагалі можливо, що Греко-Католицька Церква настільки солідаризується з розкольниками, що вони спільно проводять акції, молебні і поїздки? На це мені відповідали: вони ж автономні, ми у Ватикані їх не контролюємо. Я тоді казав буквально Вашими словами: але ж унія – це ваш проект, це не наш спільний проект. Якщо ви його не контролюєте, тоді, може бути, ви могли відмежуватися від цих дій ? Але цього теж не відбувається. Тому ми говоримо, що ці дії греко-католиків відкидають нас назад і в нашому діалозі з Римо-Католицькою Церквою. Ми не можемо повністю розділити греко-католиків і римо-католиків.»

Нагадаємо, УГКЦ завжди запевняла, що не хоче бути перешкодами у зустрічах Ватикану з Російською Православною Церквою і зробить все, щоб цьому сприяти.

Джерело: CREDO


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць