Префект Конгрегації Східних Церков вручив Папі заклик, присвячений Україні
  • Суб, 19/02/2022 - 16:51

Учасники пленарної асамблеї Конгрегації Східних Церков закликають лідерів, у руках яких перебувають долі народів, пам’ятати про відповідальність перед Богом і людьми, адже з миром нічого не втратимо, натомість, з війною втрачається все.

У п’ятницю, 18 лютого 2022 р., Папа Франциск прийняв на аудієнції учасників пленарної асамблеї Конгрегації Східних Церков. Найбільшою з-поміж Східних Католицьких Церков є Українська Греко-католицька Церква, а в ці дні увага світу з тривогою прикута до подій, що відбуваються в Україні та навколо її кордонів. З огляду на це кардинал Леонардо Сандрі, Префект Конгрегації Східних Церков, промовляючи до Святішого Отця на початку зустрічі, зазначив, що між учасниками асамблеї очолюваного ним відомства зродилося «бажання вкласти» у руки Святішого Отця «спільний заклик, який приєднується до тих», з якими Папа протягом цих тижнів «неодноразово звертався через загострення ситуації в Україні та на її кордонах».

Префект Конгрегації Східних Церков нагадав, що ця дикастерія була заснована 1 травня 1917 рішенням Папи Венедикта XV, який через три місяці, 1 серпня, звернувся до провідників народів із закликом до миру, який і ліг в основу цього звернення від асамблеї Конгрегації Східних Церков.

Заклик про мир для України:

З думкою і серцем, зверненим до наших братів і сестер в Україні, починаючи від Верховного Архиєпископа Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава Шевчука, який вирішив в ці дні залишатися поряд зі своїм народом, обіймаючи всіх синів і дочок цієї країни, греко-католиків і католиків латинського обряду, православних і членів інших конфесій і релігій, ми, учасники пленарної асамблеї Конгрегації для Східних Церков, черпаємо натхнення зі слів, які, починаючи від Венедикта XV і до Вас, неодноразово виголошували Римські Архиєреї:

«Чи цивілізований світ повинен звестися до поля смерті? Чи Європа, така славна та квітуча, бігтиме, майже опанована загальним безумством, до прірви, назустріч справжньому та властивому самогубству?». Серед такого стану речей, перед обличчям загроз і конфліктів в Україні, що вже зазнає випробувань, спонукувані сумлінням і прислухаючись до волання людства: «Нехай ніколи не буде війни», ми «знову підносимо голос миру та поновлюємо палкий заклик до тих, які тримають у своїх руках долі народів: “Задумайтеся про свою величезну відповідальність перед Богом і перед людьми, від ваших рішень залежать спокій і радість незліченних сімей, життя тисяч молодих людей, саме ж щастя народів, дбати про яке є вашим абсолютним обов’язком”. Нехай же Господь, Який є Царем справедливості та миру, натхне вас до мудрих рішень на користь людства, погляд якого звернений на вас: пам’ятайте, що “з миром нічого не втрачається, все втрачається з війною!”. Щоб тепер і в майбутньому вас могли називати блаженними, бо ви будували мир і перетворили списи та зброю сьогодення в плуги та засоби процвітання й добробуту для народів».

 

 


Паломництво Святими місцями