Президент Італії Серджіо Маттарелла з офіційним візитом у Папи Франциска
  • Суб, 18/04/2015 - 15:47

18 квітня 2015 р., Папа Франциск прийняв Президента Італійської Республіки Серджіо Маттареллу, який прибув до Ватикану з першим офіційним візитом. Крім офіційних осіб, серед яких міністр закордонних справ, його супроводжувала донька Лаура. 73-річний Серджіо Маттарелла повдовів 2012 року, тому під час офіційних візитів його супроводжує донька. У Президента Італії є ще двоє синів та шестеро внуків, п’ятеро з яких були присутніми на зустрічі із Святішим Отцем. Серджіо Маттарелла та його сім’я є практикуючими католиками.

12-ти з черги Президент Італії був обраний 3 лютого 2015 року. Він був членом шести складів урядів Італії, був главою Міноборони та очолював ряд інших міністерств. Перед вибором на президента був членом Конституційного суду Італії.

Після приватної бесіди, яка тривала понад 20 хвилин, у бібліотеці Апостольського палацу відбувся офіційний прийом.

 Звертаючись до присутніх, Папа Франциск підкреслив, що візит Президента Маттарелли два місяці після його вибору свідчить про прекрасні стосунки між Святою Столицею й Італією та є продовженням довгої традиції відвідин його попередників.

Святіший Отець наголосив на тому, що Італія повинна черпати із своєї християнської традиції, щоб «поступати та процвітати у злагоді». Він також підкреслив роль Церкви у створенні умов для справедливого та сталого розвитку громадянського суспільства, вказуючи на відмінну роль та завдання Церкви й держави, що не заперечує, але посилює спільну відповідальність за конкретну людську істоту та за духовні й матеріальні потреби суспільства, якому вони зобов’язані служити з покорою і самовідданістю.

Папа зауважив, що здоровий плюралізм не повинен обмежувати справжній релігійних дух, але визнати його визначний вклад у побудову всього суспільства.

Його Святість наголосив, що історія Італії ясно вказує, наскільки великим був внесок християнства в її культуру, наскільки християнська віра сформувала не тільки мистецтво, архітектуру та звичаї народу, але й практично всі аспекти життя.

Папа звернув окрему увагу на труднощі, які переживає країна, особливо молодь, задля відсутності робочих місць, наголошуючи, що у наявності праці полягає наявність гідності й майбутнього.

Святіший Отець не залишив без уваги турботу про довкілля, посилаючись, серед іншого, на виставку «Експо 2015», яка незабаром відкриється в Мілані.
Папа Франциск висловив окрему подяку Італії за те, що вона приймає велику кількість мігрантів, які рискуючи життям, просять притулку. Святіший Отець вказав, що масштаби цього явища вимагають ширшої участі на європейському та міжнародному рівнях.

Папа висловив сподівання, що Італія, черпаючи із своїх християнських традицій та культури, знайде справжній прогрес та добробуту у злагоді. Президент Італійської Республіки, звертаючись до Вселенського Архиєрея, наголосив, що Папа Франциск є постійним орієнтиром та завжди поділяє труднощі й сподівання Італії. Він запросив Папу відвідати Квірінальський палац – офіційну резиденцію президента Італії.

Після аудієнції з Папою Франциском  Президент Італії зустрінувся з Державним Секретарем Апостольської Столиці кардиналом П’єтро Пароліном, якого супроводив архиєпископ Пол Річард Ґаллаґер, Секретар у справах стосунків з країнами.

Візит Президента Італії закінчився відвідинами базиліки святого Петра у Ватикані, що мали духовний і культурний характер. 


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць