Президент України у США зустрівся з представниками українського духовенства та громадських організацій
  • Чтв, 21/09/2017 - 14:33

Президент Петро Порошенко разом з дружиною Мариною Порошенко 18 вересня зустрівся в Українському музеї в Нью-Йорку з представниками духовенства, лідерами української громади та представниками кримськотатарських організацій в США.

Від Української Греко-Католицької Церкви у зустрічі взяли участь владика Павло (Хомницький), Єпарх Стемфордської єпархії, владика Василь (Лостен), Єпископ-емерит Стемфордської єпархії, та представники мирянських і громадських організацій.

Глава держави подякував закордонним українцям за підтримку та допомогу. «Ніколи за всю історію української держави, після відновлення незалежності, Україна не відчувала такої величезної допомоги, об'єднання всіх українців світу, щоб реалізовувати завдання, які зараз стоять перед українською державою», - підкреслив він. Зокрема, Петро Порошенко нагадав про створення нової армії України, в тому числі з допомогою української діаспори. Глава держави відзначив кроки, які зробив американський Конгрес у допомозі Україні, в тому числі рішення про надання оборонної зброї. Про це повідомляє офіційне інтернет-представництво Президента України.

«Це не просто позиція, яка дозволяє нам значно підвищити ціну, яку заплатить російський агресор, якщо він перейде до наступальних дій, але це ще відкриває можливості для надання нам аналогічної допомоги з боку Великобританії, Канади, інших держав. Чекаємо політичного рішення США», - сказав Президент, додавши, що в цих переговорах дуже далеко просунулись.

«Українці є нацією миру. Ми нікого не хочемо вбивати, але вже наша держава заплатила надзвичайно високу ціну - понад 10 тис. українців, в тому числі 2 700 українських воїнів, віддали своє життя», - підкреслив Петро Порошенко. Він наголосив, що українці є європейською нацією і подякував українській діаспорі в Європі за спільну роботу, яка дозволила ратифікувати Угоду про асоціацію і розпочати її імплементацію.

Окремо Президент наголосив на важливості підтримки кримськотатарського народу. «Маємо спільно, всі разом продемонструвати, що проблема кримськотатарського народу - є нашою спільною проблемою. Ми є єдині і солідарні. І ми не збираємось миритися з тим, що робить агресор і окупант», - наголосив Глава держави, нагадавши про незаконно заарештованого Ахтема Чийгоза.

Глава держави також нагадав про вшанування 85-річчя роковин Голодомору і важливість визнання його геноцидом. «Ми не просто зараз захищаємо Україну і українців, які віддали своє життя за нашу незалежність, але ми пам'ятаємо нашу історію і зберігаємо пам'ять», - підкреслив Петро Порошенко.

Президент УККА Андрій Футей зазначив, що присутні на зустрічі українці багато зусиль докладають для допомоги Батьківщині та захисту прав і свобод українців, незалежно від місць проживання. Він запевнив: «Наша ціль - одна об'єднана громада, яка може впливати на уряд США і американський конгрес з приводу її закордонної політики, і таким чином допомагати у ваших двосторонніх зусиллях». За його словами, будуть продовжені зусилля, щоб переконати американський уряд надати летальну зброю і більше фінансування для оборонної, енергетичної, гуманітарної допомоги та підтримки в реформуванні. 


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць