Причиною теперішньої операції Папи є наслідки операції 1980 року
  • Суб, 10/06/2023 - 14:46

Ускладнення, які привели до хірургічного втручання, пов’язані не з операцією, що була зроблена два роки тому, а з попередніми. Про цей досвід Папа Франциск згадує в інтерв’ю для книги Нелсона Кастро.

Спілкуючись із журналістами ввечері, 7 червня 2023 р., по завершенні хірургічної операції Папи Франциска, професор Серджіо Алф’єрі, який вдруге оперував Святішого Отця в римській лікарні ім. Аґостіно Джемеллі, пояснив, що причиною грижі та спайок, які завдавали болю та стали причиною чергового хірургічного втручання, були наслідки попередніх операцій, які були зроблені в Аргентині. При цій нагоді він нагадав, що в минулому Папа був прооперований від перитоніту, а також згадав про ще давнішу операцію на правій легені, грудний шов від якої хоч і не пов’язаний безпосередньо з нещодавніми проблемами, але причинився до змін функціональної динаміки черевної стінки.

Станом на сьогодні Хорхе Маріо Берґольйо станом на сьогодні переніс чотири хірургічні операції, дві з яких вже як Папа. Зі слів лікаря, грижа, що сформувалася на шві від попередньої операції, не була пов’язана з операцією, зробленою два роки тому.

Про пережиті операції, перша з яких сягає періоду навчання в семінарії, Папа Франциск розповідав в інтерв’ю, що ввійшло до книги «Здоров’я Пап», яку приготував лікар-журналіст Нельсон Кастро і яка побачила світ у вересні 2021 року. Перший епізод стався 1957 року, коли йому був 21 рік життя. Під час епідемії грипу недуга не оминула молодого Берґольйо, ба більше, в той час, як інші семінаристи швидко одужували, в нього симптоми не пропадали, тому були проведені додаткові обстеження та виявлено три кісти на верхній частині правої легені. Після кількох місяців терапії було прийняте рішення про хірургічну операцію, яка за спогадами Папи була дуже важкою, а післяопераційне одужання – болючим. Однак, операція була вдалою й пізніше він ніколи не мав проблем із диханням.

Операція, яка стала причиною теперішніх ускладнень, була зроблена 1980 року, коли майбутній Папа був настоятелем провінції єзуїтів в Аргентині. В інтерв’ю до книги Кастро він розповідає, що одного разу під час обіду він відчув різкий і сильний біль у спині, що знерухомив його. Першою реакцією було взяти знеболююче. Але біль не минав, тому він звернувся до лікаря. Той розпочав з перевірки нирок і сечового міхура, підозріваючи каміння. Але ці аналізи дали негативні результати, й оскільки біль не припинявся, було видано скерування до хірурга, який прийняв рішення про невідкладну операцію. «Потім я дізнався, що операція була дійсно важкою та ризикованою, виявилося, що я мав гангрену жовчного міхура, яка, на щастя була виявлена вчасно. “Ще день, і Ваше становище було би набагато гіршим”, – пояснив мені хірург. На щастя, післяопераційний курс пройшов без ускладнень і я повністю відновився», – згадує Папа Франциск.


Паломництво Святими місцями