Про ісповідників віри у книзі «Випробувані, як золото в горнилі»
  • Пон, 12/08/2013 - 16:51

Нещодавно у світ вийшла книга «Випробувані, як золото в горнилі» авторства Ольги Жаровської.
Читачам пропонується розважити над долями людей, які жили на землях України на зорі XX ст. У часи світових криз та катаклізмів, які зараз прийнято називати добою тоталітарних режимів, коли політичні і військові успіхи були оплачені людськими жертвами. Читачі середнього віку ще пам’ятають підручники з історії, де оспівували переможну боротьбу більшовиків за «світле майбутнє» громадян СРСР. Сучасна людина заклопотана тим, як заробити на хліб і забезпечити сім’ю, не має надто багато часу, щоб проаналізувати, яких втрат зазнала моя родина, моє село чи місто під час жахливого експерименту минулого століття. Однак, щоб правдиво оцінити події і винести з них урок на все життя, необхідно знати минуле свого народу, його долю і недолю, адже забуті уроки історії людина змушена повторяти вже не з підручників, а дізнаватися із життя. Прослідкувати долі ісповідників віри вдалося завдяки зусиллям науковців-ентузіастів Інституту Історії Церкви, Місії «Постуляційний центр беатифікації й канонізації святих УГКЦ» та вірян, яким не байдужа доля репресованого духовенства УГКЦ.

Представлені в цій книзі блаженні – це вірні УГКЦ, виховані у традиційних галицьких сім’ях селян та міщан, які отримали духовний вишкіл у семінаріях Львова, Станіславова, Перемишля, посвятилися для душпастирського служіння як греко-католицькі священики, монахи і монахині.

Голова Місії «Постуляційного центру беатифікації й канонізації святих УГКЦ» отець Полікарп Марцелюк зазначив, що це перша книга із серії видань про блаженних. Вихід наступного видання заплановано на 2014 рік.

— У книжці, яка відкриває серію видань про блаженних, зібрано короткі біографії семи блаженних Слуг Божих УГКЦ, яких 27 червня 2001 року беатифікував Святіший Отець Іван Павло ІІ під час свого візиту в Україну.

Хоча про блаженних мучеників написано чимало, деякі факти їхнього життя залишаються невідомими, інші – досить суперечливими (про ті самі події джерела подають різну інформацію). Наша мета – донести до кожного небайдужого серця історії життя українських праведників, гідних для наслідування.
Хто може доповнити чи уточнити відомості із життя блаженних, просимо подавати свідчення про оздоровлення за їхнім заступництвом у письмовій формі до Місії:

«ПОСТУЛЯЦІЙНИЙ ЦЕНТР
БЕАТИФАКАЦІЇ І КАНОНІЗАЦІЇ СВЯТИХ УГКЦ»
за адресою:
пл. Соборна, 3а, 79008 Львів, Україна
або на електронну адресу:
missiopc@gmail.com

Книга продаватиметься у релігійних крамницях при храмах УГКЦ.

Джерело: http://osbm.info


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць