Pro-life організації Католицької Церкви в Україні звернулись із відкритим листом до Апостольського Нунція, щоб роз'яснив певні події в житті Церкви та підтвердив католицьке вчення у цих сферах
  • Срд, 17/11/2021 - 15:44
Звертаємося до представника Святого Престолу в Україні з проханням дати чітку відповідь на поставлені запитання.
 
Київ 17.11.2021
 
Його Преосвященству
Архієпископу Вісвалдасу Кулбокасу
Апостольському Нунцію в Україні
 
Ваше Високопреосвященство!
 
Хай буде ваше слово: Так, так; Ні, ні (Мт 5, 37)…
 
На початок нашого Листа прагнемо виразити Вам нашу повагу та запевнити в молитві. Просимо, щоб Ваше служіння в Україні принесло якомога рясніші плоди.
 
Ми представляємо pro-life організації та спільноти, які діють в Католицькій Церкві в Україні. Приводом до написання цього Листа стали декілька подій, які відбувалися останнім часом та посіяли неабияке сум’яття в серцях багатьох вірних. Оскільки мова йде про факти з церковного та політичного життя, висвітлені в ЗМІ, тому ми звертаємося до Вас відкритим Листом, аби Ваша відкрита відповідь змогла стати поясненням і світлом для багатьох збентежених християн.
 
Маємо на увазі зустрічі Святішого Отця з політиками, які виразно і публічно декларують свою підтримку щодо права на аборт, максимально поширюють це право, сприяють абортивній індустрії і в той же час декларують себе практикуючими католиками. Ось декілька фактів.
 
1) 11 жовтня 2021 року Папа Франциск прийняв на аудієнції Ненсі Пелосі, Спікера Палати Представників США. Сталося це тоді, коли Палата, яку очолює Ненсі Пелосі, ухвалила постанову, згідно якої аборт вважається «правом жінок». Це найбільше про-абортивне право в США . Ця подія стала приводом до відкритого Листа архієпископа Сан Франциско, Сальваторе Корделіоне , в якому він засуджує політиків-католиків, задіяних в таке зло. Ненсі Пелосі відповіла на лист Архієпископа, пояснюючи, що Бог, в якого вона вірить як католичка, дав людині вільну волю, а отже, можливість вирішувати чи мати дітей, чи ні. Такими чином Ненсі Пелосі найбільш радикальне абортивне право пояснює… своїм розумінням католицької віри ... Після цього Спікера Палати представників прийняв Папа Франциск.
 
2) 29 жовтня 2021 року Папа Франциск прийняв на аудієнції Президента Південої Кореї, Мун Чже Іна. Чинний Президент Південної Кореї призначив шість із дев’яти суддів Верховного Суду Південної Кореї, які були відомими прихильниками абортів та гендерної рівності. Ті ж судді у складі Верховного Суду в 2019 році постановили, що закон з 1953 року, який криміналізує аборти, є неконституційним, що дало законодавцям право до кінця 2020 року його скасувати. А вже в січні 2021 Парламент країни прийняв заходи, які дозволяють аборти до 14 тижня вагітності, а у випадку зґвалтування до 24 тижнів. В серпні минулого року кардинал Ендрю Йом Су Юнг з Сеула та інші єпископи зустрілися з Президентом Муном та представили йому лист із закликом відстоювати політику «за життя», однак на сьогоднішній день Пан Мун не слідував вказівкам єпископів.
 
3) 25 жовтня 2021 року Папа призначив Джефрі Сакса членом Папської академії суспільних наук . Джефрі Сакс є відомим глобалістом та прихильником скорочення населення шляхом абортів та контрацепції. У книзі 2008 року «Співдружність: економіка для перенаселеної планети» науковець розглядає аборти як дешевий і ефективний спосіб позбутися «надлишкового» населення. Окрім абортів, Сакс виступає за максимальне поширення контрацепції. Попри всі ці обставини, Сакс регулярно брав участь у профільних заходах, організованих Ватиканом. У тому числі він був топ-спікером минулорічної конференції «Економіка Франциска».
 
4) 29 жовтня 2021 року Папа Франциск прийняв на приватній аудієнції Президента США Джо Байдена, який від самого початку передвиборчого процесу був послідовним прихильником поширення прав та можливостей вчиняти аборти. Ставши Президентом, Джо Байден ліквідував обмеження на аборти, які встиг встановити його попередник Дональд Трамп. Зокрема Байден скасував Mexico city policy – політику США, яка блокувала федеральне фінансування неурядових організацій, які надають консультації щодо абортів або направлення для виконання абортів, або виступають за декриміналізацію абортів або розширення послуг з абортів. Внаслідок такого діяння абортивна індустрія в США та за її межами фактично отримала можливість необмеженого фінансування. При цьому Джо Байден декларує себе як католик і приступає до Святого Причастя. Наприклад, на наступний день після зустрічі з Папою Джо Байден брав участь в Євхаристії і приступив до Причастя в храмі св. Патрика .
 
Ми не хочемо оцінювати намірів Святішого Отця Франциска ані його пастирської вразливості. Розуміємо, що, будучи Головою Держави-Міста Ватикан, Папа представляє суб’єкт міжнародного права і має зустрічатися з різними політиками. Однак в цьому випадку йдеться про політиків, які є членами Католицької Церкви і які пропагують політику незгідну з її доктриною, а також незгідну з природнім правом людини на життя. В кожному разі наведені факти посіяли сум’яття в серцях багатьох католиків та християн інших віровизнань. Подібні дії чинять проповідь Євангелія невірогідною, а свідоцтво Церкви втрачає ясність і міць! У зв’язку з цим звертаємося до Вас як до Представника Святого Престолу і Святішого Отця з проханням дати відповідь на наступні запитання і підтвердити католицьке вчення у згаданій сфері:
 
1) Які наслідки передбачає Католицька Церква у випадку, коли особа, будучи членом Католицької Церкви, вчиняє або активно сприяє вчиненню аборту?
 
2) Чи католицький політик або громадський діяч, який публічно декларує підтримку абортивного законодавства, а також сприяє його поширенню, може приступати до Святого Причастя?
 
3) В ситуації, коли про-абортивний політик або громадський діяч, бере участь у Святій Месі, і з його боку не було публічного спростування його поглядів та діяльності, як має повести себе католицький єпископ / священник / або будь-який інший служитель: дати Причастя чи відмовити?
 
4) Чи католицького політика / громадського діяча / представника освіти, який публічно виразив свою підтримку на користь абортивного законодавства або публічно підтримав право на аборт, можна приймати до католицьких організацій та викладачем у католицькі заклади освіти?
 
Наш Лист пишемо напередодні трагічної роковини - 18 листопада, 101 річниці легалізації жахливого злочину вбивства ненароджених дітей у СРСР, першій державі, яка легалізувала це беззаконня.
 
Просимо і молимося, щоб Ваш пастирський голос у цьому питанні був однозначним і чітким! Сподіваємо, що Ваше пастирське повчання стане підтримкою не лише для католиків, але і для усіх християн України.
 
З повагою,
Геня Самборська, всеукраїнський благодійний фонд «За гідність людини»
Артур Погоріленко, ГО «За життя та гідність людини»
Валентина Павсюкова, міжнародний благодійний фонд «Чаша Милосердя»
Мирослав Возняк, ГО «Християнський рух за життя»
Святослав Погляд, рух «Гладіатори життя»

Уська Орися -- доктор теології

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць