Протягом жовтня Папа закликає молитися за синодальну асамблею
  • Суб, 30/09/2023 - 13:57

Синодові, який переживає Католицька Церква, присвячений молитовний намір, який Папа Франциск пропонує на жовтень, місяць, коли припадає Всесвітній місійний день.

«Молімося за Церкву, щоби вона впроваджувала слухання і діалог як стиль життя на кожному рівні, дозволяючи силі Святого Духа вести себе на периферії світу», – таким є молитовний намір, який Святіший Отець пропонує на жовтень членам Всесвітньої мережі молитви Папи (Апостольству молитви), й усім тим, хто молиться в його намірах. В центрі його молитовної уваги – XVI Звичайна Асамблея Синоду Єпископів, яка від 4 до 29 жовтня відбуватиметься у Ватикані.

«Місія перебуває у серці Церкви. Навіть більше. Коли якась Церква перебуває у стані синоду, ця синодальна динаміка живиться лише місіонерським покликанням. Тобто, відповіддю на Ісусів наказ звіщати Євангеліє», – зазначає Папа у відеопрезентації молитовного наміру, оприлюдненому 29 вересня, вказуючи на взаємозв’язок між Синодом і місією, якій, зокрема, присвячений Всесвітній день, що відзначається у передостанню неділю жовтня.

Відеоряд для відео приготований у співпраці з Папськими Місійними Організаціями в США представляє «Церкву в дорозі» та її місіонерське покликання. У відеоролику немов через вікно автомобіля бачимо місця і людей з різних країн – від Ватикану до Камбоджі, через Африку, Близький Схід, Північну Америку – знятих у сценах повсякденного життя.

«Хочу нагадати вам, що тут нічого не завершується, тут далі триває церковна мандрівка. Це шлях, яким ми прямуємо як учні з Емауса, слухаючи Господа, Який завжди ходить між нами. Він – Господь несподіванки», – нагадує Святіший Отець, зазначивши, що «через молитву та розпізнання» Святий Дух допомагає нам здійснювати «апостолят слухання», тобто, «слухати Божими вухами, щоб змогти говорити Божим словом». «І так, – пояснює він, – ми наближаємося до Христового серця, з якого народжується наша місія та голос, який притягає нас до Нього. Голос, який об’являє нам суть місії, якою є досягти всіх, шукати всіх, приймати всіх, залучати всіх, нікого не виключаючи».


Паломництво Святими місцями