Провокації від митрополита Іларіона (Алфєєва) у Римі зазнали фіаско, — Патріарх УГКЦ Святослав
  • Чтв, 23/10/2014 - 15:45

Виступ митрополита Іларіона (Алфєєва)на Синоді єпископів Католицької Церкви в Римі зашкодив самій Російській Православній Церкві. Так прокоментував на сьогоднішній прес-конференції на Святоюрській горі у Львові Патріарх УГКЦ Святослав (Шевчук) промову у Римі митрополита Іларіона, голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків Московської Патріархії.

Нагадаємо, що під час одного з засідань Синоду католицьких єпископів на тему “Сім’я і нова євангелізація” митрополит Волоколомський Іларіон вкотре звинуватив українських греко-католиків у розпалюванні громадянської війни в Україні.

“На засідання Синоду були запрошені не лише голови єпископських конференцій, не лише предстоятелі Східних Католицьких Церкви, але також і так звані братні делегати від православних і протестанських Церков, які мали можливість промовити до отців Синоду на тему, яку Синод дискутує, тобто тему сім’ї. Митрополит Іларіон надужив своїм словом. Замість того, щоб говорити про православну доктрину Церкви про сім’ю він використав можливість промовляти в присутності Святішого Отця і усіх отців Синоду і в черговий раз агресивно затакував Українську Греко-Католицьку Церкву”, — сказав Блаженіший Святослав.

За словами очільника УГКЦ атака митрополита Іларіона стосувалась трьох тем. Перш за все самого права існування УГКЦ: “Бачите як цікаво, ми святкуємо 25 років нашої свободи і за ці 25 років риторика з боку нашого північного брата цілковито не змінилась. Сам факт існування нашої Церкви становить виклик”. Дві інші тези митрополита Іларіона стосувались звинувачень греко-католиків у розпалюванні громадянського конфлікту в Україні та спілкування із представниками УПЦ КП та УАПЦ.

Глава УГКЦ зауважив, що виступ московського гостя викликав негативну реакцію присутніх.

“Ці три провокації в одному пакеті, які були скоєні на найвищому форумі Католицької Церкви, зазнали абсолютне фіаско. Як прореагувало середовище? Крайньо негативно. До мене потім підходили представники усіх єпископських конференцій, висловлюючи велику солідарність нашій Церкві і Україні”.

За його словами, російський митрополит таким чином зробив рекламу Україні і всі почали цікавитися, а що ж насправді у нас відбувається.

“Дуже цікаво на це прореагував митрополит Атенагорас, який представляв Вселенський Патріархат. Він просто був здивований, що в такий спосіб хтось дозволив собі потрактувати члена католицької родини у присутності усієї сім’ї. Святіший Отець був дуже негативно збентежений. Я мав нагоду спілкуватися з ним майже кожного дня”.

“Отож я думаю, що митрополит Іларіон дуже зашкодив Православній Церкві тим виступом, І про цю шкоду мені особисто говорили представники Ватиканської курії”, — підсумував очільник УГКЦ.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць