П’ятий день VІІ Апостольської подорожі Папи Франциска. Філіппіни
  • Птн, 16/01/2015 - 21:49

Першою подію насиченого дня Вселенського Архиєрея в Манілі, столиці Філіппін, була зустріч з президентом країни Беніґно Акіно. Урочиста церемонія привітання була поєднана з візитом ввічливості до Глави Держави та зустріччю з представниками влади та дипломатичного корпусу

Після приватної розмови, зустрічі з сім’єю президента, обміну подарунками та представленням офіційних делегацій, відбулась зустріч Вселенського Архиєрея з представниками членами філіппінського уряду та дипломатичним корпусом.

Папа підкреслив роль Філіппін у сприянні порозуміння та співпраці, говорив про значення духовних цінностей в справі відбудови країни та побажав, щоб глибокі духовні цінності цього народу знаходили своє вираження у зусиллях, спрямованих на забезпечення цілісного розвитку філіппінців.

У катедральному храмі Маніли Святіший Отець очолив урочисту Святу Месу, в якій взяли участь філіппінські єпископи, священики, духовенство, богопосвячені особи, семінаристи.

Теперішня катедра, відкрита для культу у квітні 2014 року після двох років ремонтних та реставраційних робіт, проведених після пошкоджень, викликаних частими землетрусами, була споруджена у 50-их роках минулого сторіччя і є восьмим храмом, зведеним на місці першої церковці, збудованої 1581 року з бамбуку та покритої пальмовим листям. Катедра Непорочного Зачаття вважається «матір’ю всіх храмів Філіппін».

У проповіді Вселенський Архиєрей наголосив, що кожне церковне служіння народжується з любові, а життя, посвячене Богові, є знаком миротворчої любові Христа.

Дуже зворушливою була несподівана зустріч Папи Франциска з дітьми вулиці в одному із закладів, які допомагають безпритульним у Манілі. Цей заклад розташований біля катедрального храму. Ця зустріч була відповіддю Святішого Отця на тисячі дитячих листів і малюнків, в яких вони просили зустрітись з ним під час перебування на Філіппінах. Понад 300 дітей та підлітків, якими опікується фундація, заснована французьким священиком Метью Душі, мали можливість вітатись із Папою, співати для нього, вручати маленькі дарунки. Святіший Отець охоче фотографувався з малими та уділив їм своє благословення.

Шість кілометрів відділяють Апостольську Нунціатуру від палацу спорту «Арена», де пройшла зустріч Папи із сім’ями. Під час цього маршруту Святіший Отець багато разів зупинявся, обіймав та благословив вірних. Зустріч, в якій взяло участь понад 20 тисяч вірних, включала Літургію Слова і молитовні прохання шістьма місцевими мовами. Три сім’ї дали свідчення свого християнського життя. Папа закликав сім’ї не приховувати віри, відважно звіщати Христа і давати свідчення свого християнського родинного життя.

Ця зустріч була останньою подією другого дня перебування Наступника святого Петра на Філіппінах. Як відзначають місцеві ЗМІ, вказуючи на великі надії філіппінців на  візит Папи, зазначають, що мільйони людей з нестримним ентузіазмом вітали Святішого Отця вздовж вулиць, якими проїжджав папамобіль.

У суботу 17 січня Папа відлетить на острів Лейте, 650 кілометрів від Маніли. Це один з регіонів, який  2013 року найбільше постраждав від тайфуну «Йоланда». В місті Таклобан Святіший Отець очолить Святу Месу, а в місті Пало посвятить центр для убогих, який там споруджується. В програму третього дня Папи на Філіппінах також входить зустріч з духовенством, богопосвяченими особами та родинами, які  пережили цю трагедію.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць