Рада Церков закликає депутатів не ратифіковувати Стамбульську Конвенцію
  • Чтв, 22/06/2017 - 14:00

Релігійні діячі переконані, що недоліки Стамбульської Конвенції несуть у собі значні ризики для суспільної моралі та виховання дітей і молоді, тому закликають Верховну Раду не ратифіковувати цей документ.

Про це члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій заявили на засіданні 21 червня, яке відбулося під головуванням Старшого єпископа УЦ ХВЄ Михайла Паночка, повідомляє Інституту релігійної свободи.

У дискусії також взяли участь і урядовці, зокрема Представник Президента України у Верховній Раді Ірина Луценко та Заступник Міністра соціальної політики України Наталія Федорович. Вони представили своєї бачення наслідків ратифікації Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами (Стамбульської Конвенції), зареєстрованої як проект Закону № 0119.

Однак, на думку ВРЦіРО, основна проблема Стамбульської Конвенції в тому, що вона запроваджує в законодавство України нові поняття – “ґендер”, “ґендерна ідентичність”, “ґендерна чутливість”, “сексуальна орієнтація”  і подібних, які виходять за межі загальноприйнятного в Україні поняття “стать” та викривляють розуміння гендерної рівності як рівності прав жінок і чоловіків, зокрема і зміст гендерної політики держави.

«На наше переконання, такий викривлений підхід може зробити Стамбульську Конвенцію інструментом для популяризації в українських школах і університетах нових “ґендерних ролей” та одностатевих стосунків, що було б згубним шляхом для України. Це занепокоєння обумовлюється тим, що Конвенція прямо передбачає обов’язки держав-підписантів щодо навчання учнів "нестереотипним ґендерним ролям"», – заявила Рада Церков.

Релігійні діячі зауважили, що Україна має вживати дієвих заходів для протидії домашньому насильству. Однак це не повинно відбуватися зі шкодою для моральних засад українського суспільства, не повинно викривляти у дітей і молоді розуміння повноцінної сім’ї, задуманої Богом як союз чоловіка і жінки, що відповідає природі людини.

За підсумками дискусії, Рада Церков закликала парламентарів не ратифіковувати Стамбульську Конвенцію, а натомість задля ефективної протидії домашньому насильству підтримати прийняття законопроектів  №4952 та №5294 у такому виді, як вони тепер доопрацьовані – з вилученням з текстів цих законів слів “сексуальна орієнтація”, “ґендерна ідентичність”, “ґендерна чутливість” та інших похідних від поняття “ґендер”.

Як повідомляв ІРС, на цьому засіданні Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій продовжила обговорення медичної реформи, ініційованої МОЗ, та виступила на її підтримку.

Крім цього, ВРЦіРО підтримала ініціативу народного депутата України Ганни Гопко про проголошення 2018 року в Україні – Роком Божого Слова.

Засідання завершилося передачею головування до Духовного управління мусульман України, яке очолює Муфтій України шейх Ахмед Тамім.


Паломництво Святими місцями