Рада Кардиналів обговорить наступний етап реформи Римської Курії
  • Пон, 30/06/2014 - 19:19

Другий етап реформи Римської Курії буде темою п’ятої зустрічі Ради Кардиналів, що розпочнеться завтра, 1 липня, і триватиме до п’ятниці 4 липня. Як інформує італійський портал «Online News», можна очікувати об’єднання певних дикастерій та створення нового секретаріату, відповідального за життя Церкви, завданням якого буде покращення відносин між Ватиканом і єпископатами в усьому світі.

Редакція «Online News» посилається на повідомлення з Ватикану і стверджує, що проект реформи, який буде темою роботи Ради Кардиналів, передбачає створення нової «Конгрегації у справах Милосердя», до складу якої мала б увійти серед інших Папська Рада «Iustitia et Pax», «Cor Unum» та душпастирства мігрантів і подорожуючих. Окірм того, очікується приєднання Конгрегації Богослужінь і дисципліни Таїнств до Конгрегації в справах канонізації Святих, включення Папської Ради сприяння новій євангелізації до Конгрегації в справах євангелізації народів, що займається питанням місії, а також піднесення Папської ради у справах сприйння християнської єдності до рангу конгрегації. Щобільше, вже впродовж довгого періоду часу ватиканісти говорять про створення Конгрегації у справах мирян, яка би мала бути створена на базі папських рад у справах мирян і у справах сім’ї. Вона мала би співпрацювати з конгрегаціями у справах єпископів, духовенства та богопосвяченого життя.

«Online News» стверджує, що можна очікувати і на створення новго секретаріату, відповідального за життя Церкви, завданням якого буде покращення відносин між Ватиканом і єпископатами в усьому світі. Він мав би мати свого префекта, як і нещодавно утворений Секретаріат економічних справ. Цей новий орган мав би тісно співпрацювати із генеральним секретаріатом Синоду Єпископів. Тож нова Курія – результат реформи Папи Франциска – була б організована навколо трьох секретаріатів: Державного Секретаріату, який в основному дбає про відносини з державами і про присутність Апостольської Столиці на міжнародній арені; Секретаріату економічних справ, відповідального за управління фінансами і адміністративні справи, а також третього, що займатиметься питаннями, пов’язаними безпосередньо з управлінням Церквою.

Редакція порталу говорить також про можливість об’єднання трьох трибуналів: Апостольської Сигнатури, Апостольської Пенітенціарії та Римської Роти під керівництвом одного кардинала-префекта.

Запланована реформа Римської Курії буде пов’язана із змінами особистостей. Тим більше, що кілька кардиналів, що очолюють дикастерії (Амато, Вельйо, Коккопальмеро) вже досягнули віку 75 років – віку, в якому єпископи складають свої повноваження із посади, яку займають. Перших рішень щодо змін особистостей, на думку «Online News» можна очікувати наприкінці серпня, після повернення Святійшого Отця із візиту до Кореї. До того, за словами порталу, можна очікувати, що теперішній заступник Держсекретаря із загальних справ Архиєпископ Анджело Беччу стане нунцієм в Італії.

У цьому засіданні Ради Кардиналів, окрім постійних членів, візьме участь також Держсекретар Апостольської Столиці, кардинал П’єтро Паролін.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць