«Радість Євангелія – місійна радість». Третій всесвітній конгрес церковних рухів та нових спільнот
  • Птн, 21/11/2014 - 13:58

Від 20 до 22 листопада у Римі, з ініціативи Папської Ради в справах мирян, відбувається Третій Всесвітній конгрес церковних рухів і нових спільнот, на який згадане ватиканське відомство запросило делегатів міжнародних рухів та асоціацій, які поширені в світі. Його тема звучить: «Радість Євангелія – місійна радість». Вона почерпнута з Апостольського напоумлення «Evangelii Gaudium» Папи Франциска, який пише: «Радість Євангелія, яка наповнює життя спільноти учнів, – місіонерська радість. (...) У ній завжди присутній динамізм виходу та дарування, виходу із замкненості у собі, прямування вперед та постійного поновного засівання, завжди у іншому місці».

Як зазначив під час презентації конгресу кардинал Станіслав Рилко, Президент Папської Ради в справах мирян, розквіт церковних рухів та нових спільнот є одним з найцінніших плодів Другого Ватиканського Собору, який не перестає дивувати, навіть і сьогодні, у контексті секуляризації. «Багато людей запитують, – зазначив кардинал Рилко, – як у світі, який настільки радикально відкидає Бога, зустрічаються ще так багато чоловіків та жінок, молоді й дорослих, які відкривають радість і красу буття християнами і та з великим ентузіазмом обирають Христа та Його Євангеліє, як надійний компас свого життя».

Перший такий конгрес відбувся в Римі 1998 року на тему «Церковні рухи: сопричастя і місія на порозі третього тисячоріччя» за участі представників 50-ти рухів, а другий проходив поблизу Риму в 2006 році на тему «Краса буття християнами і радість взаємоподілу нею», кількість учасників якого подвоїлася. Обидва конгреси завершилися великим зібранням на площі Святого Петра, очоленим Папою, святим Іваном Павлом ІІ та Венедиктом XVI, відповідно. Цього разу зустріч церковних рухів з Папою Франциском вже відбулася минулого року в день П’ятидесятниці, в рамках святкування Року віри. А конгрес, який цими дня відбувається у Римі, зібрав майже трьохсот учасників – засновників, провідників та делегатів, які представляють сто рухів та нових спільнот, які мають міжнародний характер.