Разом із мучениками молитися за перемогу: Страдч запрошує на прощу
  • Птн, 21/06/2024 - 11:32

26 червня у відпустовому центрі в с. Страдч на Яворівщині відбудеться Всеукраїнська проща, присвячена Дню мирянина та пам’яті блаженних страдчанських новомучеників. Очолить прощу Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.

Про це на своїй сторінці у соцмережі «Фейсбук» інформує парафія Успення Пресвятої Богородиці в с. Страдч.

Всеукраїнська проща у Страдчі традиційно відбувається в день пам’яті священномученика Миколая (Конрада) та мученика Володимира (Прийми). 26 червня 1941 року священник разом із дяком Володимиром Приймою відвідував умираючу жінку, щоб уділити їй Тайну Покаяння. По дорозі назад їх заарештували НКВСівці та жорстоко вбили у лісі неподалік Страдчу. Під час візиту до України в червні 2001 року Святіший Отець Іван Павло ІІ проголосив блаженними 28 новомучеників УГКЦ, серед яких і страдчанські мученики. Їхню пам’ять вшановують 27 червня; натомість 26 червня Українська греко-католицька церква святкує День мирянина на честь мученика Володимира (Прийми), проголошеного покровителем мирян.

Відео: фейсбук-сторінка Страдч. Церква Успення Пресвятої Богородиці

У середу, 26 червня, Предстоятель УГКЦ Блаженніший Святослав разом із єпископами і священниками УГКЦ у підніжжі Страдецької гори звершить Божественну Літургію. Літургія розпочнеться о 10:00. В рамках прощі – молитва до блаженних новомучеників, присяга тверезості, а також Хресна Дорога схилами гори.