Різдвяна зустріч католицького духовенства Криму в Сімферополі
  • Втр, 29/12/2015 - 22:16

28 грудня 2015 року в м. Сімферополі відбулась різдвяна зустріч кримського духовенства зі своїм пастирем, єпископом Яцеком Пилем.

Приїхали священики, монахи і монахині з усіх парафій півострова. Привітати зі святом завітав також пастор Олексій з Лютеранської Церкви. Зустріч розпочалась зі спільної Євхаристії у парафіяльному храмі Успіння Пресвятої Діви Марії.

У своїй проповіді, під час Меси, Владика вказав усім зібраним на особливий зв'язок Господнього Різдва з милосердям Бога, яке цього Ювілейного Року знаходиться в центрі роздумів та життя Церкви. «Одне із визначень милосердя,  говорив єпископ Яцек , - це зустріч Божої любові з людським стражданням та слабкістю. Це саме в Різдвяну ніч земне з’єднується з небесним, небо зустрічається з землею, Бог стає людиною».

Владика  нагадав також про два аспекти Божого милосердя. «Перший - це любов, що прощає і очищає, яка звільняє нас від рабства гріха». А другий аспект - це «сила, що з’єднує нас з любов’ю Бога». В своїй проповіді єпископ Яцек також заохочував зібране духовенство, щоб були милосердними до тих, яким вони служать, щоб парафіяни могли почуватися у храмах, як у себе вдома, як одна сім’я.

Після завершення Євхаристії усі зібрані вирушили до дому єпископа, де відбулось ділення облаткою та обід. Крім цього, обговорювались різні актуальні справи та плани на майбутнє. Єпископ Яцек передав усім зібраним різдвяні вітання від Владики Броніслава з Одеси.

Отець Олександр Зелінський ОМІ