Роздуми владики Венедикта над сьогоднішнім Євангелієм та Апостолом
  • Нед, 02/02/2014 - 00:00

Неділя 32

Євангеліє

Лк. 19, 1–10

«А був там чоловік, Закхей на ім'я; він був головою над митарями й був багатий. Він бажав бачити Ісуса, хто Він такий, але не міг із-за народу, бо був малого зросту».

Сьогодні перед нами відкривається дуже цікава картина. Закхей, який був головою над митарями, – в нашому часі це посада керівника податкової інспекції, тобто людина дуже знана у суспільстві – так зацікавився Христом, що не постидався вилізти на дерево, бо не міг Його побачити. Це бажання побачити Христа, відкритість, безпосередність, правдивість зумовила те, що він дуже швидко перемінився і приніс плоди.

Проблема наших стосунків з Богом є в тому, що ми часто навіть перед Ним граємо якусь роль: або праведника, щоб добре виглядати перед Богом, перед собою, перед іншими, або грішного. Бог прагне, щоб ми постали перед ним в правді та істині – такі, як ми є.

У цьому Євангелії бачимо, як відбулася зустріч в правді. Найперше тому, що Господь є правда, так і Закхей постав перед Ним в правді, він щиро кається: якщо когось скривдив, то віддам вчетверо, а половину майна дам вбогим. Так само і у нашому житті – якщо ми в правді стаємо перед Богом, то плоди переміни одразу приходять в наше життя. Бо правильно будувати своє життя,  правдиво вміти дати раду собі можна лише тоді, коли зустрінемося з Господом. Зустріч людини з Богом цілковито перемінює її!   


Апостол
Тим. 4, 9–15
«Будь зразком для вірних у слові, поведінці, любові, вірі й чистоті»

Люди багато чують в церкві, від священиків на проповіді про те, як треба жити, якою мала б бути поведінка і постава християнина. До того ж, багато читають про те, що значить бути християнином, і багато з нас свідомі того, де є гріх, а де праведність. Але щоб так жити, люди потребують когось, хто втілює це у своєму житті.
У народі кажуть, що краще один раз побачити, ніж сім раз почути. Люди потребують, щоб хтось був втіленням тих християнських чеснот, християнської  постави, яка в теорії може виглядати недосяжною. Люди потребують від кожного з нас, хто називається християнином, щоб це християнство реалізувалось, ставало видимим у нашому житті.

Будьмо взірцем для кожної людини, яка стрінеться на нашій життєвій дорозі, будьмо взірцем Христового доброго учня!

+Венедикт


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць