«Розправа над мирними демонстрантами є неприпустимою в демократичній християнській державі», - учасники Форуму cвящеників УГКЦ Західної Європи
  • Пон, 09/12/2013 - 10:51

«Теперішні часи є історичним іспитом України та її народу, а також всіх людей доброї волі поза її межами. Адже українці просять не привілеїв, а дотримання загальновизнаних людських цінностей. Тому ми, духовні провідники понад мільйона українців, змушених залишити власну країну - висловлюємо свою єдність у молитві, прагненнях і діях з нашим народом, втомленим безмежним цинізмом, обманом і лукавством влади, яка порушує чинне законодавство, бажаючи приховати свої злочини неправдою і насильством над власним народом», - ідеться у Зверненні Форуму священиків УГКЦ Західної Європи у Фатімі до всіх людей доброї волі.

Як раніше повідомлялося, Форум проходив під гаслом «Євангелізація: чи віримо, що вона можлива?» 3 – 6 грудня у Фатімі (Португалія). На з'їзді, який відбувався з метою  налагодження співпраці між церковними структурами УГКЦ у країнах Західної Європи, обговорювалася й оцінювалася душпастирська ситуація УГКЦ у Західній Європі. У цьому контексті прозвучали доповіді понад десяти досвідчених осіб у ділянці літургійного життя, катехизації, шкільництва тощо.

Як зазначають у Зверненні учасники Форуму, розправа над мирними та беззахисними демонстрантами, зокрема над жінками та молоддю, є неприпустимою в демократичній християнській державі. «Такі антиконституційні дії є спробами встановлення режиму, при якому народ України позбавляється своїх прав, а влада ставить себе вище Закону», - підкреслюють автори Звернення. Крім цього, учасники Форму звертаються до працівників правоохоронних органів та державних установ, щоб вони не виконували незаконних наказів, не поборювали власний народ, прислухались до власного сумління. «Спільними зусиллями ми зможемо зупинити потоки цинічної неправди, маніпуляцій, фальсифікацій, вибіркового застосування закону та економічного грабунку свого народу. У чудотворному місці об’явлення Пресвятої Богородиці, де Вона просила молитися за навернення Росії, ми молитовно благаємо Всемогутнього Бога за мир, торжество правди та кращу долю України», - ідеться наприкінці Звернення Форуму cвящеників УГКЦ Західної Європи до всіх людей доброї волі.

Департамент інформації УГКЦ

Додаток:

Звернення
Форуму cвящеників УГКЦ Західної Європи у Фатімі
до всіх людей доброї волі

Слава Ісусу Христу !

Ми, духовні провідники понад мільйона українців, змушених залишити власну країну - висловлюємо свою єдність у молитві, прагненнях і діях з нашим народом, втомленим безмежним цинізмом, обманом і лукавством влади, яка порушує чинне законодавство, бажаючи приховати свої злочини неправдою і насильством над власним народом.

Розправа над мирними та беззахисними демонстрантами, зокрема над жінками та молоддю, вражають уяву та неприпустимі в демократичній християнській державі. Такі антиконституційні дії є спробами встановлення режиму, при якому Народ України позбавляється своїх прав, а влада ставить себе вище Закону.

Цивілізаційне майбутнє держави будується у нашому сьогоденні, у дотриманні всіма без винятків єдиних демократичних принципів Закону і Права. Тому звертаємось з молитовним проханням до працівників правоохоронних органів та державних установ : не виконуйте незаконних наказів, не поборюйте власний народ, прислухайтесь до власного сумління. Спільними зусиллями ми зможемо зупинити потоки цинічної неправди, маніпуляцій, фальсифікацій, вибіркового застосування закону та економічного грабунку свого народу.

Сьогодення є історичним іспитом України та її народу, а також всіх людей доброї волі поза її межами. Українці просять не привілеїв, а дотримання загальновизнаних людських цінностей.

Ненасильницький громадянський спротив радикально змінив обличчя світу та менталітет людства. Навіть найбільші брили зла безповоротньо топляться в обіймах Правди, просвітленої світлом християнської любові і миру.

У чудотворному місці об’явлення Пресвятої Богородиці, де Вона просила молитися за навернення Росії – ми молитовно благаємо Всемогутнього Бога за мир, торжество Правди та кращу долю України.

 

Владика Гліб (Лончина),

Владика Петро (Крик),

Владика Борис (Гудзяк),

Владика Йосиф (Мілян)