Румунія в очікуванні на Апостольський візит Папи Франциска
  • Срд, 15/05/2019 - 14:43

Румунія готується зустрічати Наступника святого Петра, який, прийнявши запрошення від влади та місцевої ієрархії, здійснить Апостольський візит до цієї країни, що триватиме від 31 травня до 2 червня та включатиме 4 міста. Підтримати місцеві римо-католицьку та греко-католицьку громади, ще раз рішуче підтвердити своє бажання зміцнювати екуменічний діалог. Такими є завдання цієї подорожі.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

 

26/03/2019

 

Апостольська подорож до Румунії: оприлюднено програму візиту

 

Прибуваючи до Румунії через 20 років після візиту святого Івана Павла ІІ, Папа Франциск також проголосить блаженними сімох греко-католицьких єпископів, які постраждали за віру під час панування комуністичного режиму. «Служба Релігійної Інформації» (SIR) провела інтерв’ю з о. Вільгельмом Данкою, деканом Факультету Католицького Богослов’я в Бухаресті та національного координатора для ЗМІ в рамках папського візиту.

Атмосфера в країні

Розмова розпочалася із запитання про те, яка атмосфера панує в країні за кільки тижнів до візиту. Священик розповів, що на вулицях міста відчувається дух радості, великого очікування та гостинності. «Наш люд – гостинний. У приготування залучено багато людей. Народні святкування, які ми організували 11 травня з огляду на папський візит, підтвердили це…», – зазначив о. Данка.

З огляду на насичену програму подорожі, що відбувається також в непростий період в житті країни, організаційні заходи вимагають чималих зусиль. «Сам факт, що Папа зупиниться в нас на три ночі, підтверджує делікатність візиту, що є знаком уваги й близькості до нашої спільноти і бажання посилювати екуменічний діалог», – додав душпастир.

Всі чекають на Папу, не лише католики

Журналістка запитувала, чи існують якісь конкретні показники, які б вказували на рівень зацікавленості з боку людей? Священик розповів, що з організаційних причин для участі в різних подіях необхідно зареєструватися on-line. Так от, на Святу Месу в санктуарії Шумулео-Чук записалося вже 110 тисяч людей, на зустрічі в Яссах та Блажі – понад 50 тисяч. Дуже високий показник у Бухаресті, де бажаючи побачити Папу заповнять вулиці, якими він проїжджатиме.

У контексті того, що візит відбуватиметься через місяць після відвідин Болгарії та Північної Македонії, де, як і в Румунії, більшість становлять православні, о. Данка зауважив: «Ми зустрічаємо зацікавлення та пошану з боку Православної Церкви до цього візиту. Деякі їхні представники висловили бажання бути присутніми на різних заходах. Католицька Церква зберігає скарб дружби, який не зможуть скомпрометувати окремі голоси фундаменталістського характеру».


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць