Румунія: в Тімішоарі триває 31-й Колоквіум європейських парафій
  • Пон, 31/07/2023 - 18:25

Священики та миряни з різних частин європейського континенту зібралися, щоби обмінятися досвідом душпастирства в сучасному контексті. Зустріч відбувається вперше після перерви, спричиненої пандемією.

«Надія для Європи: наскільки християнська спільнота може бути важливою в сучасному світі?» – такою є тема Колоквіуму європейських парафій, що від 29 липня до 3 серпня 2023 року відбувається в Тімішоарі на заході Румунії. Це вже 31-а така зустріч, яка цими днями зібрала в культурній столиці Європи понад шістдесят священиків і мирян з Італії, Швейцарії, Франції, Австрії, Бельгії, Німеччини, Мальти, Іспанії, України та Румунії.

Програма передбачає три конференції на тему «Церква і суспільство» під проводом о. Франсуа-Ксав'є Амхердта, професора богослов'я Фрібурзького університету у Швейцарії, а також відвідування римо-католицьких, греко-католицьких і православних парафій міста, обмін досвідом душпастирства в соціальній сфері та молитовні моменти. Зустріч розпочалася Святою Месою в римо-католицькому катедральному соборі, яку відслужив єпископ Юзеф Чаба Пал, Ординарій Тімішоари, а в неділю, 30 липня, Лугожський єпарх владика Келін Іоан Бот відслужив Божественну Літургію в місцевому греко-католицькому храмі. Зустріч завершиться паломництвом до санктуарію Марії Раднецької.

«Ці бесіди дають нам можливість дізнатися більше про досвід один одного, допомогти один одному, обмінятися думками і дізнатися, яким чином християни сьогодні присутні в Європі», – розповів італійському інфорагентству SIR о. Анджело-Нарсіс Поп, священик Лугожської єпархії Румунської ГКЦ та організатор заходу в Тімішоарі.

Колоквіуми європейських парафій – це періодичні зустрічі, що проводяться кожні два роки, збираючи осіб, залучених у оживлення парафіяльного життя. Зустріч в Тімішоарі є першою після пандемії та першою в Румунії. Нагадаємо, що 30-й Колоквіум європейських парафій від 27 липня до1 серпня 2019 року відбувався у Львові.


Паломництво Святими місцями