Секретар у справах стосунків Святого Престолу з державами зустрівся з єпископами УГКЦ
  • Срд, 18/05/2022 - 21:40

У середу, 18 травня, архиєпископ Пол Річард Ґаллаґер, Секретар у справах стосунків Святого Престолу з державами, в межах триденного візиту в Україну, відвідав у Львові Святоюрський комплекс і зустрівся з єпископами Української Греко-Католицької Церкви.

На території архикатедрального собору Святого Юра архиєпископа Ґаллаґера зустрів владика Володимир Груца, єпископ-помічник Львівської архиєпархії, в супроводі священників архиєпархії.

Ватиканський дипломат відвідав собор Святого Юра, де ознайомився з його історією. Також спустився до крипти собору, де поховані очільники УГКЦ, серед яких праведний митрополит Андрей Шептицький та патріарх Йосиф Сліпий.

Відтак у Митрополичих палатах Святоюрського комплексу відбулася зустріч Секретаря у справах стосунків Святого Престолу з державами з єпископами УГКЦ.

У зустрічі з архиєпископом Ґаллаґером взяли участь: архиєпископ та митрополит Львівський Ігор Возьняк, архиєпископ та митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин, єпарх Самбірсько-Дрогобицький Ярослав Приріз, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії Теодор Мартинюк та єпископ-помічник Львівської архиєпархії Володимир Груца.

Учасники зустрічі обговорили ряд пасторальних питань, зокрема особливості та виклики душпастирства в умовах війни.

Митрополит Ігор в особі Секретаря у справах стосунків Святого Престолу з державами подякував Апостольській столиці за вияв солідарності і підтримку України, а також за докладені зусилля, спрямовані на припинення війни у цей трагічний для країни час. Митрополит Львівський, дякуючи за візит, підкреслив, що подібні зустрічі з особами високого рангу з Ватикану є надзвичайно важливими для Української Греко-Католицької Церкви, зокрема у час оборонної війни України від російської агресії.

Насамкінець архиєпископ Ґаллаґер подякував єпископам за спільний час, наголосивши, що візит до України є для нього дуже важливим.

 

Паломництво Святими місцями