Ще більша “роль мирян” на Синоді. Члени парафіяльних рад матимуть рівний із парохом голос?
  • Чтв, 28/09/2023 - 12:11

Так званий формаційний день із досить дивною назвою: “Синод розглядає питання спілкування. Спілкування розглядає питання синоду”. Метою заходу, який відбувся в Університеті Лумса, була підготовка до майбутньої синодальної асамблеї, яка розпочнеться у жовтні. Кардинал Франческо Коккопальмеріо звернувся до Синоду Єпископів із проханням поставити мирян у центр, не лише як радників парафіяльних священників, але й надавши їм... голос у прийнятті рішень. Про це повідомляє pch24.pl.

“У поляризованому світі важливо мати можливість побудувати суспільство, в якому є місце для всіх голосів і в той же час цінується внесок кожного з них”, – стверджував отець Джакомо Коста, єзуїт, один із двох спеціальних секретарів Синоду про Синодальність. Далі він стверджував, що, як і в інших Синодах, важливо, щоб сім’ї, молодь, корінні народи, миряни та жінки були суб’єктами, а не лише об'єктами обговорення.

Отець Коста вказав, що на Синоді про Синодальність окрім пленарної асамблеї буде ще близько 35 робочих груп, а в кожній з них буде близько 11 осіб. Результатом такої роботи стане звіт, який буде передано до Секретаріату Синоду. А там будуть зроблені висновки для подальшої роботи. Отець Коста додав, що розроблений таким чином документ не буде остаточним документом, а своєрідним матеріалом для роботи для Церков, із переформульованими синодальним зібранням питаннями і корисними пунктами, які передадуть каноністам. Цей текст відкриє наступний етап роботи перед синодальною асамблеєю наступного року.

Кардиналу Франческо Коккопальмеріо, колишньому очільнику Папської Ради з Правових Текстів, було доручено завдання вказати, якими, на його думку, можуть бути плоди Синоду з точки зору зміни Кодексу Канонічного Права. “Було б важливим результатом, аби голосування членів парафіяльної ради мало вирішальний характер, наразі воно має лише дорадчий характер”, – наголошує він. За словами кардинала, можливо, час ще не зовсім назрів, але “синод міг би принаймні розглянути це питання, закладаючи новий менталітет”.


Паломництво Святими місцями