Синод: лист до Божого люду із заохоченням далі йти синодальним шляхом
  • Чтв, 19/10/2023 - 13:54

Під час середового брифінгу, присвяченого синодові, Паоло Руффіні повідомив, що комісія, яка готує підсумковий звіт, також приготує лист до Божого люду, щоб розповісти про досвід синодальної праці. Представники різних частин світу розповіли про синодальний досвід у своїх Церквах.

XVI Звичайна Генеральна Асамблея Синоду Єпископів на завершення першої сесії приготує лист-послання до всього Божого люду. Про це під час брифінгу 18 жовтня 2023 р. в пресцентрі Святого Престолу розповів Паоло Руффіні, Префект Дикастерії в справах комунікації та Голова Комісії інформації на синоді, уточнивши, що Комісія з підготовки підсумкового документу задумала опрацювати текст, який розповість «якомога більшій кількості людей, а особливо тим, які ще не були охоплені або залучені до синодального процесу», про досвід, пережитий членами синоду. Руффіні пояснив, що Секретаріат Синоду, за погодженням з Папою, виніс цю пропозицію на голосування асамблеї, яка схвалила її абсолютною більшістю голосів (з 346 учасників голосування 335 були «за» і 11 «проти»). У брифінгу взяли участь представники деяких частин світу, а також Вайатт Олівас зі США, наймолодший учасник синодального процесу, які розповіли про синодальний процес у своїх Церквах.

Підсумковий документ

Що стосується підсумкового документу, то префект Дикастерії у справах комунікації повідомив, що кардинал Жан-Клод Оллеріш, головний доповідач, після ранкового загального зібрання поінформував, що комісія, яка займається цим питанням, вирішила, що текст буде відносно коротким і служитиме процесові, який триває. Це буде перехідний текст, що ґрунтуватиметься на досвіді Асамблеї, міститиме пункти, де є консенсус, і ті, де бракує згоди, а також відкриті питання, які потрібно буде поглиблено дослідити з канонічної, богословської та душпастирської точок зору, щоб перевірити разом з Божим людом. Він матиме простий стиль, не буде остаточним документом, не буде Instrumentum laboris наступної асамблеї, пояснив кардинал, а лише служитиме для супроводу наступних етапів Синоду на тему синодальності.