Синод: нагода відчути розмаїтість Церкви та почути інших
  • Срд, 11/10/2023 - 17:47
Під час чергового брифінгу, який очолив Префект Дикастерії у справах комунікації та президент Комісії з питань інформації під час триваючого Синоду Єпископів, його учасники виділили, зокрема, можливість почути різноманітні голоси Церкви та турботу за тих, яких здебільшого, відкидаютьу суспільному житті.

У вівторок, 10 жовтня 2023 р., під час чергової зустрічі з журналістами, очолюваної Паоло Руфіні, президентом Комісії з питань інформації XVI Звичайної Загальної Асамблеї Синоду Єпископів, була представлена оновлена інформація про триваючу роботу у групах над розділом В1 Підготовчого документа (Instrumentum Laboris). У брифінгу, який стосувався особливості праці учасників Синоду протягом понеділка, 9 жовтня, взяв участь, зокрема, кардинал Джозеф Вільям Тобін, CSsR, архиєпископ Ньюаркської архидієцезії у США та черниця Ґлорія Ліліана Франко Ечеверрі, ODN, колумбійська черниця та очільниця Латиноамериканської конфедерації вищих настоятелів.

Паоло Руфіні

Паоло Руфіні

Теми, які стосуються всіх

«З мого особистого досвіду, між усіма учасниками відбувається чудовий обмін думками, який розпочався з передсинодальних реколекцій», – поділився Паоло Руфіні. Стосовно праці в групах, то учасники Синоду обговорювали, серед інших, теми освіти, турботу про довкілля, формації, мультикультуралізму та мігрантів. У цьому контексті, сестра Ґлорія зауважила, що у дискусіях звучали заклики прислухатися до крику відкинутих осіб. «Обличчя бідних, міграція, торгівля людьми, соціальна ізоляція в передмісті голосно звучали за нашим столом», – сказала черниця.

Сестра Ґлорія Ліліана Франко Ечеверрі, ODN

Сестра Ґлорія Ліліана Франко Ечеверрі, ODN

Мультикультурність, що збагачує

За словами учасників брифінгу, атмосфера під час Синоду характеризувалася потребою участі в житті Церкви всіх її членів. На це також вказав кардинал Тобін. На його думку, у сьогоднішньому світі, який характеризується виключенням інших та страхом перед іншими, вибір Церкви – це вибір братерства та синодальності. Ієрарх поділився своїм особистим досвідом про одну з обговорюваних тем – мультикультурність. Він зазначив, що виріс в мультикультурному середовищі Детройта, і як священник протягом 45 років жив у культурах, які не були його власними. На його думку, серед семи Синодів, у яких він брав участь, цьогорічний є найбільш багатоманітним. «Для мене це оптимальна ситуація, коли я перебуваю в такій різноманітній групі і маю можливість слухати інших», – підсумував кардинал Тобін.

Кардинал Джозеф Вільям Тобін, CSsR

Кардинал Джозеф Вільям Тобін, CSsR