Синод: сьогодні відбудеться голосування за підсумковий документ
  • Суб, 28/10/2023 - 13:02

Як розповів під час передостаннього «синодального» брифінгу голова Комісії з питань інформації, учасники асамблеї голосуватимуть за кожен параграф окремо. Під час обговорення зібрано понад 1250 пропозицій і зауважень.

Праця першої сесії XVI Звичайної загальної асамблеї Синоду Єпископів на тему «Задля синодальної Церкви: сопричастя, участь і місія» добігає до завершення. Під час заключного загального зібрання, що відбудеться в суботу, 28 жовтня 2023 р., після обіду, учасники асамблеї голосуватимуть за підсумковий звіт. Про приготування заключного документа та про те, як відбуватиметься голосування, під час брифінгу в п’ятницю, 27 жовтня, розповів Паоло Руффіні, Префект Дикастерії в справах комунікації і голова синодальної Комісії з питань інформації.

Паоло Руффіні зазначив, що під час загального зібрання в п’ятницю вранці відбулося обговорення першої чернетки підсумкового звіту, під час якого представники робочих груп, а також окремі учасники асамблеї, подали свої зауваження. Крім того, зібрано пропозиції щодо наступної частини синодального процесу, що триватиме до жовтня 2024 року. За його словами, до чернетки підсумкового звіту подано 1125 колективних поправок від робочих груп, а також 126 індивідуальних зауважень від учасників асамблеї. Комісія, що редагує звіт, працює над оновленням тексту з врахуванням цих поправок. Офіційний текст, який учасники асамблеї отримають для голосування, буде приготований італійською та англійською мовами.

Процедура голосування

Далі Паоло Руффіні повідомив, що на початку загального зібрання, яке відбудеться пополудні, 28 жовтня, цей текст, з яким учасники матимуть змогу ознайомитися індивідуально, також буде прочитаний колегіально. Далі розпочнеться голосування, яке буде таємним і проводитиметься за допомогою планшетних комп’ютерів, якими оснащені робочі місця учасників асамблеї. Голосування відбуватиметься щодо кожного параграфа. Кожен учасник повинен висловитися «так», або «ні». Згідно з приписами Інструкції про проведення синодальних асамблей, не передбачено можливості утриматися. Кожен параграф вважається прийнятим, якщо отримає 2/3 голосів присутніх на голосуванні.

У неділю, 29 жовтня, Папа Франциск очолить у базиліці Святого Петра у Ватикані Святу Месу з нагоди завершення першої сесії.

Пропозиції щодо подальшого синодального процесу

Шейла Пірес, секретарка Комісії з питань інформації, представила пропозиції, зосереджені на наступному етапі, який відбудеться в жовтні 2024 року. Багато учасників, за її словами, запропонували, щоб тривалість наступної сесії асамблеї була три тижні, а не чотири. І щоб було більше часу для роздумів і особистої медитації, що також дозволить краще готуватися до участі у виступах в рамках асамблеї. Були також побажання щодо більшої кількості зустрічей у групах, спираючись не стільки на мову, але й на життєвий досвід кожного.

Серед пропозицій йшлося про короткий виклад підсумкового документа мовою, більш зрозумілою для всіх, особливо для молоді. Було наголошено на важливості проведення «розмов у Дусі» в громадах, щоб уникнути ризику відірваності дискусій від конкретного життя Божого люду. Крім того, «було запропоновано залучати місцеві громади на всіх рівнях, наслідуючи синодальний процес». Насамкінець, як підсумувала Пірес, «прозвучали пропозиції впроваджувати синодальність і співвідповідальність, ефективно використовуючи можливості, вже надані канонічним правом, щоб залучити молодь, жінок і дияконів».