Синод: зміни в програмі та редагування «Листа до Божого люду»
  • Птн, 20/10/2023 - 13:14

Анонсоване звернення до Божого люду від учасників першої сесії XVI Звичайної Асамблеї Синоду Єпископів, зміна в методології приготування підсумкового звіту та проголошення дня молитви за мир, який Папа Франциск призначив на 27 жовтня, внесли деякі зміни в програму засідань синодальних праць у Ватикані.

На початку 13-го загального зібрання XVI Звичайної Асамблеї Синоду Єпископів, що відбулася після обіду 19 жовтня 2023 р., Генеральний секретар синоду кардинал Маріо Ґрек повідомив про деякі зміни в програмі засідань. Спонукою для цих змін стали кілька факторів. Зокрема, комісія, що готує підсумковий звіт, визначила нові критерії для редагування тексту, який вже не презентуватиметься у двох частинах, як було передбачено раніше. Крім того, генеральний секретаріат і провід асамблеї постановили дати можливість учасникам висловитися щодо методів і кроків для наступного етапу синодального процесу. Врешті, було прийнято рішення приготувати «Лист до Божого люду».

Зміни в програмі

Таким чином, під час загального зібрання в понеділок, 23 жовтня, учасникам буде представлено згаданий лист, який опісля буде обговорений в робочих групах і під час спільного засідання та підданий голосуванню. Праця синоду призупиниться пополудні 23 жовтня та протягом 24 жовтня, а вранці 25 жовтня учасникам асамблеї буде представлено та вручено проект підсумкового звіту. Опісля він буде обговорений у робочих групах і під час загального засідання пополудні 25 жовтня та вранці 26 жовтня. У четвер після обіду відбудеться загальне зібрання з метою подання пропозицій щодо кроків, які слід зробити між першою та другою сесіями XVI асамблеї. У п’ятницю, 27 жовтня, що є вільним днем у програмі засідань, учасники запрошені взяти участь у молитві за мир, яка о 18:00 відбудеться в базиліці Святого Петра в рамках Дня молитви, посту та покути, який Папа Франциск проголосив під час загальної аудієнції в середу, 18 жовтня.