Складні запитання: навіщо ходити до церкви
  • Втр, 13/11/2018 - 09:17

Навіщо потрібно ходити до церкви, якщо я і так охрещений, вірю і молюся?

Вірити і молитися – це прекрасно і необхідно. Але в такому випадку охрещена людина нічим би не відрізнялася від неохрещеної, наприклад, від катехумена. У Таїнстві Хрещення у віруючій людині відбувається щось нове. Хрещення прищеплює до Христа зримим чином, і з цього моменту християнське життя живиться Таїнствами, подібними до великих артерій, якими людині передається благодать.

Ось що сказав Ісус про Таїнство Євхаристії: «Хто тіло моє їсть і кров мою п'є, той живе життям вічним, і я воскрешу його останнього дня» (Ів. 6,54). Це воістину велика обітниця! Св. Тома Аквінський так коментував ці слова Господа: «Як же справедливо наділяти таким ефектом Таїнство Євхаристії! Як писав Августин, Слово воскрешає душі, але Слово, що стало плоттю, оживотворяє тіла. Крім того, в цьому Таїнстві Слово перебуває не тільки у своїй Божественності, але і в істині Своєї плоті: ось чому воно веде не тільки до воскресіння душі, а й до воскресіння тіла. «Бо тому, що через чоловіка смерть, через чоловіка й воскресіння мертвих» (1 Кор. 15,21). Ось чому така очевидна користь від цієї їжі» (Тлумачення Євангелія від Івана).

У Євхаристії відбувається також перетворення власного життя у Христа. Той, хто живиться Христом, чи не перетворює Його в себе, як це відбувається з будь-якою їжею, що перетворюється в нашу плоть; той, хто живиться Тілом Христовим, перетворюється на Христа, тобто набуває нової сили, щоби щораз більше уподібнюватися до Христа і узгодитися з Ним у всьому. Св. Тома Аквінський говорив, що «Євхаристія – це їжа, здатна зробити людину Божественною і захопити її Своєю Божественністю».

Участю у Святій Літургії ми долучаємося до спасительної жертви Христа, а також до всієї спільноти, адже християнин живе не для себе, а покликаний стати даром для братів.

Але є ще одне Таїнство, якого всі ми потребуємо: Таїнство Примирення для прощення гріхів. Недостатньо просити про прощення в Господа в особистій молитві, адже Сам Христос встановив Таїнство Покаяння в день, коли Він воскрес: «Кому відпустите гріхи – відпустяться їм; кому ж затримаєте – затримаються», – сказав Він Своїм учням. Господь хотів, щоб відпущення гріхів у Таїнстві Покаяння відбувалося через служителів Ісуса Христа.

Якщо християнин не бере участі в Таїнстві Євхаристії і не сповідається, цим він ніби показує Господу, що не потребує Його жертви і Його прощення.