“Слід бути обережними, щоби не звалювати все на Святого Духа”, – Архиєпископ Сіднея Ентоні Фішер про роботу Синоду
  • Пон, 23/10/2023 - 14:20

“Пропозиції, які радикально суперечать Євангелію, не походять від Святого Духа”, – сказав під час інтерв’ю CNA Архиєпископ Сіднея Ентоні Фішер. Як наголосив ієрарх.

“Святий Дух – це Дух Христа. Він є Духом Отця і Сина, і тому він говоритиме лише те, що узгоджується з тим, що Христос відкрив нам в апостольській традиції”, – сказав австралійський домініканець під час інтерв’ю.

Таке слушне зауваження стосувалося поточного Синоду про Синодальність у Римі, на якому майже щодня у малих групах відбувалися “бесіди у Дусі”. Офіційний сайт синоду описує їх як “динаміку розрізнення в синодальній Церкві”.

Водночас багато пропозицій щодо лібералізації морального закону чи порядку в Церкві, озвучених прогресивними делегатами, суперечать християнській істині. Як зазначає єпископ-помічник Сіднея, твердження про те, що джерелом таких пропозицій також є Третя Божа Особа, є серйозним зловживанням. Якщо якась пропозиція синоду “радикально суперечить” Євангелію та апостольській традиції,  то, як пояснив священник, “це не від Святого Духа, тому що не може бути конфлікту між Христом і Святим Духом”.

“Слід бути обережними, щоби не звалювати все – кожну нашу думку, наші інтереси, лобі та фракції – на Святого Духа”, – наголосив австралійський домініканець.

“Католики люблять думати, що Святий Дух обирає Папу, Святий Дух обирає для нас наших єпископів і священників, Святий Дух робить те чи інше. І немає сумніву, що Божа рука, Боже провидіння присутні в усіх цих важливих речах у нашому житті та житті Церкви. Але в історії були також і жахливі папи. У нас були жахливі священники та єпископи, і в житті людей траплялися жахливі речі. А чи був тоді відсутній Святий Дух? Ні, але він допустив, аби це сталося”.

“Тож не скидаймо все, що відбувається під час Синоду чи деінде в нашому житті, на Святого Духа. Я вважаю, що така поведінка забобонна”, – сказав Архиєпископ Сіднея.

Австралієць наголосив, що завдання Синоду полягає в тому, щоби слухати і запитувати, що Бог говорить нам і Церкві в цей час, аби зрозуміти, як Церква повинна діяти в конкретних історичних обставинах, щоб залишатися вірною своїй місії. Однак це не може означати створення нових “істин” або заперечення Одкровення. “Христос уже дав нам усе, що нам потрібно для нашого спасіння, [це] вже було відкрито. Ми передаємо це з покоління в покоління, Євангеліє і вчення Церкви”, – нагадав ієрарх.

“Тож ми не просто залишені напризволяще, наше власне мислення — незалежно від настрою в асамблеї щодо тих чи інших питань. У нас насправді є щось надійне, на що можна покластися, і на що можна перевірити настрій та інтуїцію“, — сказав єпископ Ентоні Фішер.