«Слухати голосу пастиря - означає почути цей голос, думати, мислити, вибирати, вирішувати», - владика Теодор до молоді Бучацької єпархії
  • Нед, 21/05/2017 - 11:25

З благословення Єпарха Бучацького Владики Димитрія (Григорака) 20 травня 2017 р. Б. відбувся V з’їзд молоді єпархії під назвою «Бути собою» та присвячений 125-річчю з дня народження Патріарха Йосипа Сліпого, який розпочався Святою Літургією в Катедральному Соборі Верховних Апостолів Петра і Павла в м. Чорткові.

 

Разом з владикою Димитрієм Архиєрейську Божественну Літургію співслужив владика Теодор (Мартиняк), єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський, а також о. Марко Семеген з Риму (президент товариства «Свята Софія»), о. Ростислав Пендюк, голова Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ, запрошені священики та духовенство Бучацької єпархії.

Повчальне слово, ступаючи від амвону аж до середини храму, до молоді, виголосив владика Теодор. Згідно євангельського уривку, де Христос говорить: «Вівці слухають голосу свого пастиря», Владика, в цікавому діалозі, дав до роздумування підставові речі, над якими сьогодні мала би задуматися молодь.

«Молоді хлопці і дівчата! Ви є найкращими передавачами Божого Слова, тому хочу звернути вашу увагу на такі три важливі речі», - звернувся єпископ.

«Перше: Ісус хоче, щоб ми були відповідальними за свої вчинки. Овечка не ризикне відділитися від отари, вона тримається голосу пастиря. Тільки безвідповідальні попадають в пащу вовка.

Друге: сьогодні під прикриттям гарного і доброго є багато поганого. Овечка вміє відділити добру траву від гнилої. Запитаймо себе, чи те, що пропонує мені інтернет чи телевізор є добре, чи гниле?», - зауважив проповідник.

«І третє: сьогодні є велика спокуса покинути рідну землю, думаючи, що там ліпша «паша», що там євро росте на деревах… Насправді, немає там кращої землі, кращої і зеленішої трави ніж у нас.

Молоді люди! Не покидайте рідної землі! Ви нам потрібні, ми без вас не обійдемось. Рідна земля завжди залишиться рідною. Ідучи за кордон вчитися, повертайтеся додому», - говорив владика Теодор.

На закінчення Владика додав: «Дорога молодіжна родино! Ми є як овечки, які слухають голосу Ісуса, який хоче бути посеред нас. Господь хоче, щоб ми були добрими овечками. Як будете в Карпатах, поспостерігайте за овечками і впізнайте себе».

Після Святої Літургії молодь привітав Преосвященний владика Димитрій (Григорак), о. А. Лемчук зачитав вітального листа від Митрополита Василія (Семенюка), також із подячним словом до гостей і присутніх звернувся Голова молодіжної Комісії о. М. Лемчук, а молодь, в свою чергу, привітала владик та духовних отців квітами, які є наче символом молодого життя, яке творить Бог.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць