«Сьогодні бачимо велику місію Українського народу: зупинити ненаситного дракона», – Архиєрейський Синод УГКЦ в Україні
  • Нед, 15/05/2022 - 18:40

Єпископи Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні звернулися зі словами підтримки та вдячності Українському народу та захисникам України, які сьогодні протистоять злу світового масштабу. У зверненні Синоду йдеться також про покликання Церкви – бути зі своїм народом, і особливе покликання до військового капеланства. А ще владики закликали російських загарбників покаятися і скласти зброю.

«Для виконання певного завдання на землі Господь дає людині різні дари, таланти і можливості, але й обраним народам передбачає окрему місію. Як колись Бог вибрав ізраїльтян для просвіщення всіх народів, так Він постійно, і навіть сьогодні, доручає різним народам особливе покликання, – йдеться у зверненні Архиєрейського Синоду УГКЦ. – Сьогодні ми бачимо велику місію українського народу: це покликання у Божому провидінні полягає в тому, щоб у час великої смути і загрози знищення не лише України, а й багатьох інших народів, відроджена Київська Русь знову повстала і зупинила злу волю агресора. Ціна, яку ми сьогодні складаємо на вівтар задля звільнення нашого та інших народів, щоб зупинити ненаситного дракона, є дуже великою».

Місія Церкви – завжди бути зі своїм народом, підтримувати його духовно, ділитися тим, чим має, у його дорозі до свободи, старатися, щоб зерна зневіри не знаходили собі місця у зранених серцях людей:

«Покликання нашої Церкви – залишатися зі своїм народом, щоб здійснити місію, яку Господь підготував: стаючи народом мучеників-героїв, українці захищають не тільки рідну землю, а й усі європейські народи та їх свободу. Місія нашої Церкви – уподібнитися до Пресвятої Богородиці, що, стоячи під хрестом свого Сина, вдивлялася в Його рани з невимовною скорботою в душі і водночас надією в погляді. І надія Її була не марна: третього дня Ісус воскрес».

Єпископи УГКЦ звернулися до тих, хто зі зброєю в руках встав на захист України, назвавши їх воїнами з любов’ю в серці – любов’ю, вищої за яку немає:

«Ваш подвиг уже став прикладом для всього світу. Захисник – воїн із любов’ю в серці: до рідного народу, до своєї землі, до батьків і дітей, до всіх, хто сьогодні потребує захисту від пекельної жорстокості та брутальності російського агресора. Невинно пролита кров наших братів і сестер у Бучі, Маріуполі, Ірпені, Харкові, Чернігові та в сотнях інших українських громад вимагають сили та відваги стати захисниками не лише життя, а й людяності. Наш Спаситель говорив: "Ніхто не спроможний любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Ів. 15, 13). Щирість вашої любові дарує сьогодні нашому народові надію на відродження України, на захист своєї свободи та гідності. Тільки силою любові ми зможемо досягти остаточної перемоги добра над злом, правди над брехнею, людської гідності над людською ницістю. Наша перемога потребує також нашої спільної віри в те, що, коли ми мужньо та чесно шукаємо Істину, захищаємо добро, боремося за справедливість, з нами Бог! Його опіці невтомно довіряємо вас у наших усильних молитвах і благаннях».

У зверненні Синоду УГКЦ підкреслюється особлива роль військових душпастирів – капеланів. Прийнятий минулого року Закон України «Про Службу військового капеланства» дає можливість професійної організації душпастирства в Українських Збройних Силах:

«Особливими словами вдячності, братньої підтримки та визнання за вірну службу звертаємося сьогодні до наших військових душпастирів. Із перших днів російської агресії та впродовж усіх наступних років військові капелани Української Греко-Католицької Церкви не вагалися щирим серцем відповісти на Боже запрошення "бути поруч" із чоловіками та жінками у військових одностроях. Повномасштабне вторгнення російського війська на територію України збіглося з імплементацією положень ухваленого Верховною Радою Закону України "Про Службу військового капеланства". Закон створює можливості для ефективної професійної організації душпастирського служіння серед українського війська. Водночас він вимагає від наших душпастирів вищого рівня посвяти в разі зарахування на військову службу. Ми звертаємося до священнослужителів нашої Церкви: нехай слова нашого великого душпастиря, митрополита Андрея, звернені до українських воїнів у часи випробувань, стануть сьогодні вашими словами до наших захисників – "Ви, що у бою щодня наражені на смерть, пам’ятайте заховувати серце, чисте від гріха, будьте все готові ставати перед Божим Престолом і здавати справу з цілого життя. Хоробро сповніть обов’язки! Побіда певна, а справа свята!"».

«У час грізних випробувань для всього українського народу запрошуємо наших військових душпастирів до щирого служіння тим, від кого тепер залежить доля нашого спільного майбуття. Дорогі отці, військові капелани, ваша молитовна присутність у лавах українського війська має стати джерелом духовної втіхи та запорукою невтомної братньої підтримки. Ваше покликання – свідчити надію в сутінках людського страждання, бути вірними послідовниками Бога, який став людиною, щоб піднести людину до участі в Божому житті», – йдеться в Архиєрейському зверненні Синоду УГКЦ в Україні.

Крім того, владики Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні звернулися до російських загарбників, закликаючи їх покаятися і скласти зброю, щоб Бог дарував їм надію на життя вічне:

«Як душпастирі Церкви Христової, відчуваємо обов’язок звернутися і до російських військових, солдатів та офіцерів, які наважилися підняти зброю проти українського народу, вбиваючи невинних, залишаючи дітей сиротами, позбавляючи велику кількість людей власного житла та надії на майбутнє. Кров невинних українських дітей свідчитиме проти вас на суді Господньому. Поки не пізно, знайдіть у собі відвагу скласти зброю та не виконувати злочинних наказів. Не дозвольте вбивчій пропаганді затьмарювати ваш розум і спонукати до невиправданої жорстокості: "пізнаєте правду, і правда визволить вас" (Ів. 8, 32). Покайтеся і просіть вибачення в Бога життя за злочини проти людяності, щоб Він дарував вам прощення гріхів і надію на життя вічне», – закликають єпископи.

 


Паломництво Святими місцями