Спомин святого Юрія: сьогодні іменини Папи Франциска
  • Чтв, 23/04/2020 - 11:46

Сьогодні, 23 квітня, за новим календарним стилем спогадується святий мученик Юрій, якого вшановують і Західна, і Східна Церква. Цей день – це іменини Папи Франциска, хресне ім’я якого – Хорхе Маріо.

Перемагати зло добром

Святого Юрія найчастіше зображають як воїна, який перемагає дракона, що символізує боротьбу добра проти зла, яку повинна вести кожна людина, якщо хоче бути вірною Христові, вказуючи на тріумф віри над лукавим. З давніх-давен у християнській традиції прийнято відзначати свято Небесного Покровителя, приклад якого для людини, що носить його ім’я, стає своєрідним життєвим кредо. Папа Франциск у своїх повчаннях часто нагадує нам про боротьбу й перемогу над злом, ведення якої вимагає конкретних засобів.

Роздумуючи на цю тему, Святіший Отець заохочує будувати не стіни, а мости, не відплачувати злом за зло, але перемагати зло добром, образу – прощенням. «Саме так діє християнська надія, коли приймає водночас сильні та ніжні риси любові», – наголошував він під час однієї із загальних аудієнцій.

Утверджувати у вірі та надії

Саме надії ми потребуємо сьогодні, коли ведемо боротьбу з іншим «неприятелем», хоч і матеріальним, але невидимим. Благословляючи 27 березня світ під час надзвичайної молитви на порожній площі Святого Петра, Папа Франциск нагадав нам усім про те, що ми «маємо надію: в Ісусовону хресті ми були оздоровлені та пригорнуті, аби ніщо й ніхто не відокремили нас від Його спасенної любові. Серед ізоляції, в якій страждаємо від нестачі почуттів і зустрічей, досвідчуємо нестачу багатьох речей, ще раз послухаймо звіщення, яке нас спасає: Він воскрес і живе поруч з нами».

Складаючи Папі Францискові щирі побажання дарів Святого Духа для якнайкращого сповнення нелегкого служіння «утверджувати братів у вірі» – доручення, даного Спасителем святому Петрові та його наступникам під час прощання з апостолами у контексті пасхальних подій, запрошуємо піднести молитву в його наміреннях. Саме про молитву він просить всіх, з ким зустрічається при різних нагодах. Молитва, зрештою, це справді могутня зброя в боротьбі проти зла-дракона.

Мужній і непохитний свідок віри

Святий Юрій жив наприкінці ІІІ сторіччя в Каппадокії, був відважним полководцем та трибуном імператора, а коли почались переслідування християн, він не завагався відмовитись від слави та почестей, роздав усі свої маєтки бідним та встав на захист християнства. Він зазнав важких переслідувань та мук за сповідування Христа, які мужньо переніс, даючи приклад непохитної віри в Христа в усіх обставинах життя. Святого мученика Юрія поховали в місті Лідді, теперішній Лод поблизу Тель-Авіва в Ізраїлі. Його гробниця знаходяться в крипті храму грецької православної Церкви.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць