Спорт має в собі великий потенціал для особистого зростання, - Папа Франциск
  • Птн, 02/05/2014 - 16:49

Футболісти повинні завжди поводити по-спортивному, усвідомлюючи велику відповідальність, яку накладає слава, а економічні фактори не повинні утискати притаманний футболові вимір свята. Такі побажання Папа Франциск висловив, приймаючи у п’ятницю, 2 травня 2014 р., делегації Італійської Федерації Футболу та команд «Фйорентіна» і «Наполі», напередодні фінального поєдинку між цими командами за Кубок Італії.

Святіший Отець, який добре розуміється на цьому виді спорту, звернув увагу на те, що футбол в Італії, подібно до Аргентини, «є суспільним фактором, який вимагає суспільної відповідальності з боку футболістів, як на футбольному полі, так і поза ним, а також з боку національних та місцевих функціонерів».

«Від дитинства я багато разів ходив на стадіон і маю чудові спогади, – зізнається Папа Франциск. – Я ходив туди сам і разом з родиною. Це були радісні недільні моменти, проведені з рідними. Я хотів би побажати, щоб футбол, як і будь-який інший популярний вид спорту, відновив вимір свята. Сьогодні також і футбол рухається у великому вирі ділового світу з огляду на рекламу, права на трансляції, тощо. Але економічний фактор не повинен переважити над спортивним».

За словами Святішого Отця, існує необхідність «поновити спортивну гідність поєдинків». Це побажання він скерував до верхівки федерації, присутньої на аудієнції, яка є відповідальною за функціонування футболу в країні. Але й промовляючи до футболістів, Папа вказав на відповідальність, яка лежить на них: «Ви перебуваєте у центрі уваги, і багато ваших прихильників – це молодь. Пам’ятайте про це. Задумайтеся над тим, що ваша поведінка викликає резонанс як у доброму, так і в злому. Тому завжди залишайтеся справжніми спортсменами».

А говорячи про спорт в загальному, Наступник святого Петра вказав на «сильну виховну цінність для зростання», яку він містить: для особистого зростання, в гармонії тіла і духа, і суспільного зростання в солідарності, чесності та взаємоповазі. «Нехай же, – побажав він, – футбол завжди буде здатним розвивати цей потенціал».

Текст із сторінки http://uk.radiovaticana.va


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць