США: П’ята зустріч, присвячена іспаномовному душпастирству
  • Чтв, 20/09/2018 - 09:56

У місті Ґрейпвайн в Техазі пройде зустріч іспаномовних католиків США

Від 20 до 23 вересня 2018 року в місті Ґрейпвайн у штаті Техас зберуться 3400 делегатів та 130 єпископів з усіх США на V Національну зустріч іспаномовних католиків. Це черговий етап шляху, розпочатого в сімдесятих роках минулого століття, метою якого є зрозуміти, яким чином Церква в США відповідає на зростаючу кількість в країні вірних іспанського та латиноамериканського походження, посилюючи їхню участь в житті місцевої Церкви.

Тема зустрічі

«Учні-місіонери – Божі свідки», – такою є тема цієї зустрічі, яка зосередиться на тривогах, потребах і пропозиціях, що виникли протягом чотирьох років консультацій на парафіяльному, дієцезальному та регіональному рівнях. У підготовчому процесі взяли участь 250 тисяч людей з 5 тисяч парафій.

Мета полягає в тому, щоби посилити чутливість єпископів, парохів і осіб, задіяних в душпастирстві_ до необхідності спонукати іспаномовних вірних бути «активними дійовими особами євангелізації», до чого закликав Папа Франциск у відео-посланні до Єпископської Конференції США, надісланому 15 листопада 2016 року з нагоди її пленарної зустрічі. Особливу увагу звертатиметься на молодь, що успадкувала католицьку віру від своїх батьків, але живе секуляризованому суспільстві.

Попередні національні зустрічі

Перша така зустріч була проведена 1972 року, спонукувана бажанням покращити служіння серед іспаномовних католиків і формувати лідерів цих спільнот. Наступна, проведена 1977 року, зустріч акцентувала увагу на тому, що Церква в США – це дійсність, яка розвивається у різних етнічних і культурних громадах, але ґрунтується на сопричасті та служінні бідним. Третя зустріч, яка відбулася 1985 року, запропонувала Душпастирську програму служіння серед іспаномовних спільнот, а четверта (2000 рік) відкрила досвід душпастирства латиноамериканських спільнот на інші культури, представлені в суспільстві США.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць