Стрітенський вечір для волонтерів служіння в'язням
  • Втр, 19/02/2013 - 11:15

 15 лютого 2013 року у храмі Св. Миколи Доброго відбувся Стрітенський вечір для волонтерів Пенітенціарного душпастирства УГКЦ. Центр волонтерської співпраці Пенітенціарного душпастирства УГКЦ щороку проводить цей захід, метою якого є підсилити відчуття спільноти в учасників пенітенціарного служіння Церкви. Покликання до цієї служби приходить до вірян різного віку і професії. Деколи вони не знайомі одне з одним, бо беруть участь у подіях служіння, які відбуваються в інакший час. Змістом зустрічі є поділитися пережитим у рік минулий та поглянути на можливості, які пропонує календар заходів 2013 року. Нині Центр об'єднує 56 волонтерів, що регулярно включаються у заходи служіння, ще близько 80 добровольців прилучаються до заходів принагідно.

Підсумки діяльності Центру волонтерського служіння виявилися минулого року  багатими на події:

1) відвідування учасниками благодійного балу жінок у ВК № 44.
2) День підтримки жертв кримінальних злочинів та надуживань влади у Прилуцькій колонії для неповнолітніх.
3) Хресна дорога в Прилуцькій колонії,
4) великодні відвідини установ,
5) День хворого у в’язниці,
6) товариські футбольні матчі з вихованцями Прилуцької колонії неповнолітніх,
7) Свято-Троїцькі відвідування в’язнів.
8) спортивне свято «Козацький гарт» у Прилуцькій колонії,
9) листування із засудженими,
10) збірка коштів на мед і плоди та відвідування установ на Спаса,
11) акція «взуття - в’язням!»
12) VII соціальні дні у Прилуцькій колонії та день Біблії у Київському СІЗО,
13) акція збору подарунків від Св. Миколая (засобів особистої гігієни, конвертів та паперу для листування),
14) передача Вифлеємського вогню миру до пенітенціарних установ.
15) різдвяні відвідування в'язнів.
Це головні події року, які викликали резонанс та спонукали до нових задумів.
Потім о. Костянтин представив календар заходів та значних подій 2013 року в царині душпастирства. Волонтери зосередились на найближчих заходах в лютому-березні (як, наприклад, 22.02.2013 - Міжнародний день підтримки жертв злочинів). На зборах була також обговорена перспектива проведення навчання волонтерів.
- Проведення у серпні 2013 року Всеукраїнської виставки-конкурсу мистецьких робіт засуджених «Переображення Господньою Любов’ю».
- Проща для волонтерів пенітенціарного душпастирства до Ченстохово.

Волонтери Ольга Максименко та Віра Кузнецова висловили особливе зацікавлення правосуддям надолуження та примирення. Також питаннями медіації між жертвою і злочинцем. Добродій Ігор Свєтлічний, професійний адвокат і журналіст, звернув увагу на необхідність проведення заходів для пенітенціарних службовців.

За задумом волонтерів – Центр покликаний посприяти розвитку харитативного та євангелізаційного служіння та надавати ефективну допомогу священикам-капеланам. Він поєднує свої зусилля у напрямку діяльності Комісії пенітенціарного душпастирства Архиєпархії, яку з благословення владики Кир Йосифа (Міляна) очолив о. Віталій (Котик), ЧНІ.

За висловом Святішого отця Бенедикта XVI пенітенціарне служіння збагачує еклезіальне життя як кожної християнської спільноти, так і кожної єпархії в цілому.

15 - 17 лютого у пенітенціарних закладах відбулися Стрітенські відвідування в'язнів, повідомляють капелани з Чорткова, Львова, Бережан, Дрогобича, Донецька, Збаража. Хворих у Міжобласній лікарні пенітенціарної системи посітили о. Костянтин Пантелей та брат Теоктист (Міщенко), ЧСВВ. Із святковою проповіддю були відвідані засуджені з господарської обслуги Київського слідчого ізолятора, неповнолітні та жінки.

Волонтерська складова душпастирства стає настільки значущою, що без неї більша частина заходів стала би неможливою.

Центр волонтерської співпраці Пенітенціарного душпастирства УГКЦ у Київській Архиєпархії.