Священик УПЦ вимагав прибрати український прапор під час панахиди за загиблим «кіборгом»
  • Суб, 13/12/2014 - 11:48

Священик православної церкви Московського патріархату в Слов'янську (Донецька обл.) вимагав прибрати український прапор під час панахиди за військовим, загиблим в аеропорту Донецька. Про це повідомив громадський активіст, волонтер Ігор Сенченко, передає «Краматорськ.Інфо».

«Вчора ховали бійця житомирської 95 аеромобільної бригади у нас в Слов'янську на кладовищі. Була панахида на площі, потім поїхали на цвинтар. На кладовищі невелика церква Московського патріархату. Ну, церква, і церква ... У моєї дочки на плечі був накинутий український прапор», - розповів Ігор Сенченко.

За його словами, спочатку цим фактом обурилася одна з жінок при церкві, а згодом і священик.

«Вона відразу сказала: «Прапори звідси прибрати». Потім батюшка безпосередньо підключився: «Забирайте цю пропаганду!». Я їм кажу: «Почекайте, це не пропаганда. Ми в Україні. Це моя дочка, у неї український прапор, не американський, не російський. «Це пропаганда, прибирайте. Шеврони, гаразд, нехай залишаються », – передав діалог зі священнослужителем Сенченко.

Через те, що інцидент виник на похоронах, люди не стали скандалити, однак, були дуже обурені. Шістнадцятирічна дівчина зняла прапор з плечей і під час панахиди тримала його в руках.

Як повідомили в прес-службі Донецької ОДА, в Слов'янську відбулася громадянська панахида за загиблим військовослужбовцю 95-ї аеромобільної бригади Збройних Сил України 28-річному А.Ременюку, який героїчно загинув 8 грудня в бою з незаконними збройними формуваннями при обороні міжнародного аеропорту «Донецьк» . Провести в останню путь бійця 95-ОАМБ зібралися його родичі, товариші по службі, бійці інших військових підрозділів, працівники міської ради та мешканці міста. По закінченні панахиди відбулася скорботна хода. Поховали бійця на Північному кладовищі міста.