Священики УПЦ МП допомагали вбивати бійців АТО, — капелан
  • Пон, 08/05/2017 - 17:21

Священики Української православної церкви Московського патріархату допомагали бойовикам вбивати українських військовослужбовців на Донбасі.

Про це в інтерв'ю "Апострофу" розповів священик Української православної церкви Київського патріархату, капелан полку "Дніпро-1" Дмитро Поворотний.

"Коли починалися захоплення (в тому числі, адміністративних будівель на сході), то інші конфесії, крім УПЦ МП, видавлювали силою, були випадки, коли вбивали священиків", — сказав він.

Я знаю, що в зоні бойових дій деякі їхні священики були коректувальниками вогню, брали в руки зброю, стріляли в наших бійців. Я цих бійців знаю особисто,
— розповідає Поворотний.

Також військовий капелан розповів історію, яка сталася на блокпості 39-го батальйону територіальної оборони, який стояв в районі між Маріуполем і Волновахою. За його словами, коли українські військовослужбовці зайняли блокпост, їм почали дзвонити і говорити, щоб вони пішли, інакше їх будуть вбивати, а через кілька днів до них під'їхав священик.

"Він представився священиком УПЦ МП, попередив, мовляв, біжіть звідси, інакше вам буде гірше, так би мовити, надіслав ультиматум. Потім він поїхав, а через кілька годин туди під'їхала замінована машина. Був вибух, загинуло чотири бійці, семеро були поранені", — говорить отець Дмитро.