Священник в США не допустив до Причастя Джо Байдена
  • Втр, 29/10/2019 - 17:07

Священник в Південній Кароліні відмовив запричастити кандидата в президенти США від демократів Джо Байдена через те, що він публічно підтримує легалізацію абортів.

«На жаль, минулої неділі я був змушений відмовити в Святому Причасті колишньому віце-президенту Джо Байдену», - зазначив о. Роберт Морей, парох храму св. Антонія в дієцезії Чарльстон, Південна Кароліна. – «Святе Причастя вказує на те, що ми – єдині з Богом, один з одним і з Церквою. Наші вчинки повинні це відображати. Кожна публічна особа, яка захищає аборти, ставить себе в такий спосіб поза межі Церковного вчення».

Канон 915 Кодексу канонічного права зазначає, що не слід допускати до св. Причастя тих осіб, які наполегливо перебувають в явному тяжкому грісі. Ще в 2004 році кардинал Йозеф Ратцінґер написав Меморандум американським єпископам, пояснюючи застосування цього канону. «Служитель Святого Причастя може опинитись в ситуації, коли він буде змушений відмовити в уділенні Причастя певній особі, наприклад, яка була екскомунікована, отримала інтердикт або ж наполегливо перебуває в явному тяжкому грісі, інформує Catholic Herald.

Випадок «політика-католика», котрий «послідовно пропагує і голосує за дозвіл на аборти і закон про евтаназію», означає прояв «формальної співпраці» у важкому грісі, - пояснив у своїй заяві о. Морей.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць