Святіший Отець на 30-річчя атак в Римі: мафія пускає коріння, коли страх опановує розум
  • Птн, 28/07/2023 - 13:36

У посланні з нагоди тридцятої річниці від нападів на Папську базиліку та один із храмів у Римі, Святіший Отець пригадав про необхідність дотримання основоположних цінностей демократії, закликаючи молодь бути активними протагоністами змін на захисті справедливості.

З нагоди смолоскипної ходи під назвою «Рим не забуває», яка відбулася у ніч на 28 липня 2023 р., Папа Франциск написав спеціальне послання на ім’я єпископа-помічника та віце-регента Римської дієцезії Бальдассаре Рейна. Нічна подія була присвячена тридцятиліттю спогадування про атаки, вчинені мафією у Римі. У ніч на 28 липня 1993 року в центрі Риму мафія здійснила два напади, в результаті яких було поранено 23 людини та завдано значних збитків базилікам Святого Івана на Латерані та святого Джорджо у Велабро. Цього року муніципалітет Риму та Римська дієцезія організували чування, під час яких понад 500 осіб вирушили зі смолоскипами, подолавши шлях між двома базиліками.

Пам’ятати тих, хто жертвується на захист громади

«Підлий вчинок, який сколихнув Вічне Місто в ніч з 27 на 28 липня 1993 року, глибоко стурбував душі віруючих усього католицького світу, а особливо римських вірних. У ті похмурі роки суспільної історії дорогої італійської нації, позначені настільки ж серйозними актами насильства проти інституцій і слуг держави, населення пережило почуття безсилля перед обличчям такого безглуздого насильства, що чиниться на шкоду країні, а особливо менш забезпечених», – пише на початку послання Папа Франциск. Він запрошує пригадати всіх тих, хто, виконуючи свій обов’язок, інколи ризикуючи життям, жертвував собою на захист громади. «Жертва тих, хто вірив і захищав основоположні цінності демократії – справедливість і свободу, стає сильним закликом до сумління, щоб кожен почувався співвідповідальним у розбудові нової цивілізації любові», – зазначає Святіший Отець.

Молодь, яка покликана бути свідченням доброчесності

Папа Франциск закликає учасників чувань заради спільного блага рішуче протистояти численним формам незаконності та зловживань, які, на жаль, все ще охоплюють сучасне суспільство. Особливо його слова звернені до молоді, яка покликана «бути активною підтримкою зміни менталітету, проблиском світла серед темряви, свідченням свободи, справедливості та доброчесності». Тому необхідно бути відважними, адже «мафія пускає коріння, коли страх опановує розум і серце». «Молю Господа, щоб супроводжував вас у темряві ночі, тримаючи в руках смолоскипи, символ вашої віри, роблячи вас світлом для нашої улюбленої дієцезії», – пише на завершення Святіший Отець.


Паломництво Святими місцями